Ekskursijos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekskursijos  >  RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas

RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas

2019 m. spalio 15 d.–2020 m. sausio 12 d.

„Šiame varde atpažįstama Lietuva“, – maždaug taip XVI a. apie kunigaikščius Radvilas kalbėjo amžininkai. Ir iš tikrųjų Radvilų giminė daugeliui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos Abiejų Tautų Respublikos tradicijų paveldėtojų (ne tik lietuvių, bet ir lenkų, baltarusių ar ukrainiečių) siejasi su senosios Lietuvos valstybės istorija, kova už valstybės suverenumą, gausiu ir turtingu meniniu paveldu, konfesiniais santykiais, kultūra, mokslu, ūkiu ir kt. Kelis šimtmečius kunigaikščiai Radvilos, nors kartais ir konkuruodami su kitomis didikų giminėmis, dažnai lemdavo Lietuvos valstybės ir visuomenės raidos procesus, neretai buvo faktiškieji Lietuvos valdovai.

Apsilankę penkiose salėse ir keliose jas jungiančiose erdvėse įrengtoje parodoje, susipažinsite su Radvilų genealogija ir giminės pastangomis sąmoningai pabrėžti savo išskirtinę padėtį, stiprinti prestižą, įamžinti giminės didybę meno kūriniuose. Kartu su iškiliausių Radvilų portretais čia rodomi jų įvairiapusę valstybinę veiklą iliustruojantys dokumentai, meno vertybės, kariniai atributai, leidiniai bei žemėlapiai ir kiti reliktai. Radvilų vykdyta vedybinė politika leido jiems susigiminiuoti ne tik su iškiliausiomis Lietuvos arba Lenkijos didikų giminėmis, bet ir su Europos valdančiosiomis dinastijomis. Todėl parodoje galima pamatyti nemažą Radvilaičių ir Radvilienių portretų galeriją. Pasivaikščiojimo pabaigoje susipažinsite su giminės valdų žemėlapiu ir įsitikinsite, kad Radvilos, keliaudami po Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, neieškojo svetimos pastogės, o visada galėjo apsistoti tik savo dvaruose ir rūmuose.

Radvilų paveldo reliktai, dėl įvairių istorinių aplinkybių pasklidę po Europą ir visą pasaulį, trumpam sugrįžo į giminės pradžią bei plačios veiklos erdvę menantį kraštą ir laukia Jūsų!

Organizuotas grupes maloniai kviečiame registruotis į ekskursiją tel. (8 5) 262 0007

Ekskursijos kaina
Organizuotai grupei – 20,00 Eur + lankytojų bilietai (III–IV maršrutai)
Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 25 asmenų grupei