Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Užgavėnės Valdovų rūmuose

Užgavėnės Valdovų rūmuose

2021 m. vasario 13 d.

Šiais metais susitikti Užgavėnių procesijose, šokiuose ir karnavaluose negalime, nors tai buvo įprasta Vilniuje ir kituose Europos miestuose jau kelis šimtus metų. Bene pirmosios istorinės žinios apie Užgavėnių karnavalą Lietuvos didžiojo kunigaikščio rūmuose mus pasiekia iš Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) laikų. Per Užgavėnių karnavalus čia vykdavo kaukių puotos, spektakliai, koncertai, riterių turnyrai, karuselės, būdavo važinėjama rogėmis ir rogutėmis, šaudoma iš lanko, lošiami azartiniai žaidimai, daugelį pramogų lydėdavo muzika.

Užmiršti Užgavėnių linksmybių nevalia, todėl kviečiame vasario 13 d., šeštadienį, linksmintis virtualiose Užgavėnėse Valdovų rūmuose. Renginiai bus transliuojami numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai

Šių metų programoje: pasitikrinkite savo žinias apie tai, kaip Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Vakarų Europoje elitas švęsdavo Užgavėnes; sužinokite itališkų nevole vaflių recepto istoriją – paslaptimis, kaip gaminti šį Lietuvos ir Lenkijos valdovės Bonos Sforcos (1494–1557) atvežtą desertą, pasidalins charizmatiškasis italas Gian Luca Demarco; pasisemkite įkvėpimo, kuo pasipuošti Užgavėnių vakarą, paskaitoje apie brangakmenius ir papuošalus, rastus Vilniuje archeologinių tyrinėjimų metu.


PROGRAMA

10.00 Nevole vaflių kepimo edukacija su Gian Luca Demarco „Kviečiame itališko deserto“

Nuo 12.00 pramoginė viktorina „Elitinių Užgavėnių tradicijos“

14:00 Rasos Valatkevičienės paskaita „Brangakmeniai XIII a. pab. – XVII a. Vilniuje“


Pradėkime ruošti Užgavėnių karnavalo kostiumus ir švęskime!