Diskusija „Tarptautinių sutarčių istorinė, politinė, teisinė ir diplomatinė reikšmė“

Renginio data: 2022m.Rugsėjo0902 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-09-02
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

Tarptautinės sutartys kasdien veikia kiekvieno iš mūsų gyvenimus – ir šiandien jomis numatomas laisvas judėjimas, prekyba, kultūros mainai, jos keičia žmonių pasaulėžiūrą. Dar Pirmojo pasaulinio karo metais nauja atsikūrusi Lietuvos valstybė susidūrė su nuolatinių permainų iššūkiais ne tik šalies viduje, bet ir išorėje. Sunkmetis, karas, valstybės pripažinimo vargai skatino Lietuvos diplomatus ieškoti naujų sprendimų, kartu besimokant kurti jaunai valstybei vietą po saule.

Jų darbo vaisiai – tarptautinės sutartys – laidavo ne tik valstybės egzistavimą, bet ir kasdienį žmonių gyvenimą, vienokius ar kitokius santykius su kaimyninėmis šalimis, komunikaciją su išeivija, bendradarbiavimo galimybes. Per du trumpus Lietuvos gyvavimo tarpukariu dešimtmečius buvo atkurta ir valstybingumo tradicija. Taigi, kokias kliūtis reikėjo įveikti tarpukario Lietuvos diplomatijai, kaip pavyko pasiekti priešiškų valstybių, tokių kaip Rusija, pripažinimą, kokia šių sutarčių politinė ir diplomatinė reikšmė šiandien, kokią istorinę ir teisinę prasmę galime jose atrasti?

Diskusijos dalyviai: dr. Algimantas Kasparavičius, prof. Dainius Žalimas, Darius Skusevičius.
Diskusiją moderuos dr. Aurimas Švedas.


Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anskto registruotis

Publikuota: 2022-07-06 12:07 Atnaujinta: 2022-08-29 13:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika