Tarptautinė virtuali konferencija

Renginio data: 2021 m.Balandžio0429 d.10:00 - 2021 m.Balandžio0430 d.17:45 Visi renginiai
Aktualu iki 2021-04-30
Renginio tipas:
Konferencija
Renginio tipo nr.:
29

Marijos Gimbutienės 100-ųjų gimimo metinių sukaktis paskelbta UNESCO minima data 2021 m.

Šia proga Lietuvos istorijos institutas ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja virtualią tarptautinę konferenciją „Marija Gimbutienė Lietuvoje ir pasau­lyje: minint šimtąsias gimimo metines“.

Marija Alseikaitė Gimbutienė (1921–1994) yra viena žymiausių Lietuvos archeologių, jos darbai žinomi ir vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai išskirtinė asmenybė ir plataus akiračio archeologijos, religijotyros, etnologijos, kalbotyros bei menotyros tyrėja. Marijos Gimbutienės vardas ir idėjos nepraranda aktualumo tiek įvairių sričių akademiniuose sluoksniuose, tiek ir plačiosios vi- suomenės diskusijose. Mokslininkės įžvalgomis remiasi šiuolaikiniai archeologijos, lingvistikos ir netgi DNR tyrimai.

Marija Gimbutienė – kontroversiška mokslininkė, jos idėjos sukėlė skirtingas reakcijas. Renginio tikslas – suburti į bendrą diskusiją įvairių sričių specialistus ir aptarti M. Gimbutienės tyrimų svarbą dabartiniame mokslo pasaulyje. 22 mokslininkai iš 8 pasaulio ir Europos šalių kalbės apie M. Gimbutienę kaip pedagogę, organizatorę, keliautoją bei tyrinėtoją. Bus skaitomi pranešimai, kuriais bus pristatyti naujausi archeologiniai tyrimai, originalios įžvalgos ir perspektyvos. Tai praeities žmogaus tikėjimo ir pasaulėžiūros klausimai, reikšmingų, permainingų procesų priežastingumo, civilizacijos sąvokos apibrėžimo ir jos taikymo Europos archeologijoje, migracijos klausimai ir daugybė kitų temų, rodančių, kad mokslas juda pirmyn. Marijos Gimbutienės darbai tebėra aktualūs ir šiandien, o dialogas tarp skirtingų kartų ir įvairių disciplinų mokslininkų leidžia ne tik geriau suprasti praeitį, bet žvelgti ir į ateitį.

Konferencijos programa

Konferencija bus transliuojama

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Facebook ir Youtube lietuviškoje ir angliškoje paskyrose

Publikuota: 2021-04-19 12:01 Atnaujinta: 2021-04-29 10:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika