Senosios muzikos diena Valdovų rūmuose

Renginio data: 2020m.Kovo0321 d.16:30 - 21:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2020-03-21
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Minėti Europos senosios muzikos dieną Europos Tarybai pasiūlė senosios muzikos festivalių organizacija REMA, jungianti kelias dešimtis žinomų renginių įvairiose Europos šalyse, o nuo 2019 m. šio tinklo nariu tapo ir Marco Scacchi senosios muzikos festivalis Vilniuje. Valdovų rūmų muziejus prie Europos senosios muzikos dienos iniciatyvos pirmą kartą prisijungė 2014 m., nuo tada kasmet arčiausiai kovo 21-osios esantį šeštadienį skiria senosios muzikos pažinimui ir populiarinimui.

Šiais metais dėl koronoviruso (COVID-19) prevencijos šalyje negalėsime Jūsų pakviesti gyvai stebėti parengtų programų Valdovų rūmuose, tačiau kviečiame vėlyvą popietę džiaugtis senąja muzika virtualiai  Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai ir LRT Klasikos eteryje, ar internete.

Jūsų laukia:

16:30
Istorija muzika šlovinama
Edukacinis filmas Istorija muzika šlovinama apie senąją XV–XVII a. muziką, skambėjusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare ir atgimstančią atkuriant Vilniaus rezidenciją. Filmo kūrėjai: režisierius ir operatorius Algirdas Tarvydas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos ir lankytojų centras.


17:00
Giesme wakarine

XVI a. giesmės, dainos ir himnai Žygimanto Augusto dvare ir koplyčioje

Įrašo premjera!

Nora Petročenko – sopranas
Radosław Pachołek – kontratenoras
Maciej Gocman – tenoras
Nerijus Masevičius – bosas
Ansamblis Morgaine:
Mirjam-Luise Münzel – išilginės fleitos
Darius Stabinskas – sopraninė viola da gamba
Alina Rotaru – klavesinas, vargonai
Michele Carreca – liutnia

XVI šimtmetyje, menų ir kultūros aukso amžiumi laikomu Žygimanto Augusto valdymo laikotarpiu, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose Vilniuje buvo suburti žymūs Europos muzikai, tarp jų ir garsiausi ano meto lenkų kompozitoriai – Vaclovas Šamotulietis, Mikołajus Gomółka ir Cyprianas Bazylikas. Klestinčią lotyniškosios religinės muzikos tradiciją ilgainiui papildė ir reformacijos atgarsiai – giesmės, kaip ir kiti religiniai tekstai, pradėtos versti į lietuvių kalbą. Lenkų literatūros istorijoje svarbiausią vietą tuo metu užėmė Jano Kochanowskio poezija – jo lenkiškos Dovydo psalmės (išleistos 1579 m. Krokuvoje) sulaukė ir muzikų dėmesio – jau po metų Mikołajus Gomółka pagal jo tekstus sukūrė psalmių rinkinį. Lietuvoje lenkiškų giesmių vertimų pasirodė ir protestantų, ir katalikų raštijos veikaluose. Koncerto sumanytojų idėja – pristatyti, kaip lenkų kompozitorių giesmės skamba ne tik pagal lenkų, bet ir pagal reformatų Merkelio Petkevičiaus, Stepono Jaugelio-Telegos ar kataliko Saliamono Mozerkos Slavočinskio parengtus lietuviškus psalmių tekstus.

Ansamblis Morgaine programą Giesme wakarine įrašė 2019 m. lapkričio mėnesį Vilniuje, o jos kompaktinė plokštelė (įrašų studija Ayros) planuojama išleisti šių metų balandžio gale. Kolektyvas minėtą programą parengė Senosios muzikos dienos proga. Ji bus transliuojama vietoj numatyto koncerto Valdovų rūmuose kovo 21 d., kai ansamblis planavo pristatyti savo naują programą „Audi, Domine, hymnum meum“muzika, dedikuota Transilvanijos princui (Giovanni Battistos Mosto motetai ir kūriniai iš rinkinio Il Transilvano), tačiau renginys buvo atšauktas dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos šalyje.

Įrašą pristato VšĮ Banchetto musicale. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Valdovų rūmų muziejus.


LRT Klasika transliacija

18:00
Koncerto Venecijos mišparai įrašas. Vokalinis ansamblis AVES Schola Cantorum Basiliensis ir Bazelio orkestras La Cetra Baroque. Diriguoja Andrea Marcon (įrašas iš festivalio Askonos muzikos savaitės).
 
19.50
Christopho Wilibaldo Glucko opera Orfėjas ir Euridikė – įrašas iš Romos Teatro dell‘Opera. Dalyvauja Carlo Vistoli, Mariangel Sicilia, Emoke Barath. Diriguoja Gianluca Capuano.

Šeštąjį tarptautinį Marco Scacchi senosios muzikos festivalį Vilniuje remia Lietuvos kultūros taryba
Publikuota: 2020-03-20 16:47 Atnaujinta: 2020-03-20 17:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika