Šią savaitę trys vakarai skirti knygoms apie Lietuvos istoriją

Išleista Vokietijoje dirbančio Lietuvos mokslininko knyga apie žymų XVI–XVII a. mąstytoją
 
Šią savaitę Valdovų rūmų muziejuje vyks net trys knygoms skirti vakarai. Antradienį, 18.00 val., bus pristatoma prof. hab. dr. Kęstučio Daugirdo monografija „Andrius Volanas ir reformacija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“. Pasak autoriaus, A. Volanas buvo daugiau nei reformatorius, todėl su kolegomis Mintautu Čiurinsku, Dainora Pociūte, Rima Bertašavičiūte diskutuos apie A. Volano reikšmę Lietuvai ir Europai.
 
Monografijos autorius K. Daugirdas studijavo evangelikų teologiją Frankfurte prie Maino ir Maince (1993–1999). 2007 m. apgynė disertaciją „Andrius Volanas (apie 1531–1610) ir jo reikšmė reformacijai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“, kurios pagrindu 2008 m. buvo išleista solidi monografija. Leidinys Vokietijoje įvertintas istoriko J. F. Gerhardo Goeterso premija. Dabar publikuojamas knygos vertimas į lietuvių kalbą daro ją prieinamą visiems Lietuvos skaitytojams.
 
K. Daugirdo tyrimų temos, kuriomis yra paskelbęs daug straipsnių, – Europos intelektualų ryšiai XVI ir XVII a., reformacijos istorija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Lenkijos Karalystėje ir kt. Jis yra daugelio mokslinių leidinių sudarytojas ir rengėjas, mokslo projektų vykdytojas. 2016 m. paskelbė monografiją „Socinizmo pradžia. Istorinio-etinio religijos modelio genezė ir skverbimasis į Europos evangelikų universitetinį diskursą“ („Die Anfänge des Sozinianismus. Genese und Eindringen des historisch-ethischen Religionsmodells in den universitären Diskurs der Evangelischen in Europa“, Göttingen, 2016). Šiuo metu K. Daugirdas yra vienas iš didelės apimties projekto „Teologinė, ankstyvųjų Naujųjų laikų mokslo ir politinė korespondencija: sociniečių laiškai“ („Zwischen Theologie, frühmoderner Naturwissenschaft und politischer Korrespondenz: die sozinianischen Briefwechsel“, www.sozinianer.de) vadovų.
 
Knygą lietuvių kalba išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.
 
Renginys vyks Lankytojų auditorijoje.
 
Trijų tomų knyga „Vilniaus istorija“
 
Vilniaus vardo paminėjimo 700 metų jubiliejus istorikus paskatino apibendrinti dviejų šimtmečių Lietuvos sostinės istoriografijos įdirbį. Lietuvos istorijos instituto darbuotojai, pasitelkę tyrėjų ir iš kitų institucijų, parengė naują miesto istorijos sintezę. Nepaisant gausios Vilniaus tyrimų istoriografijos, teko ieškoti ir naujų istorijos šaltinių, imtis naujų tyrimų.
 
Renginyje bus kalbama apie Vilniaus istoriją su „Vilniaus istorijos“ autoriais, skambės įvairių epochų muzika, kurią atliks Nerijus Masevičius (bosas), Saulius Lipčius (gitara), Valstybinis Vilniaus kvartetas, Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas).
 
Rugsėjo 26 d. 18.00 val. Vilniaus istorijos tritomis bus pristatomas Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.
 
„Lietuva lietuviškai“
 
2024 m. rugsėjo 27 d. 19.00 val. Lenkijos Respublikos ambasada, Lenkijos institutas Vilniuje ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centras kviečia į paskaitų ciklo „Varšuvos–Vilniaus koliokviumai“ renginį. Tema – „Artima kaimynystė ar neatrasta žemė: ar Lenkijoje Lietuva žinomesnė nei Kinija?“
 
Renginyje bus pristatoma Dominiko Wilczewskio knyga „Litwa po litewsku“ („Lietuva lietuviškai“), išleista prestižinėje leidykloje „Czarne“ ir Lenkijoje jau tapusi bestseleriu.
 
Ar Lenkijos gyventojai puikiai pažįsta kaimyninę šalį? Ar labai pasikeitė situacija nuo Adomo Mickevičiaus, ironizavusio, kad Kinija lenkams yra geriau pažįstama negu Lietuva, laikų? Į šiuos ir kitus klausimus renginyje atsakys knygos autorius Dominikas Wilczewskis ir portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus pavaduoja Aleksandra Ketlerienė.
 
Susitikimą moderuos politologas dr. Mariuszas Antonowiczius iš Vilniaus universiteto. Renginys vyks lietuvių ir lenkų kalbomis.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Publikuota: 2024-09-23 17:06 Atnaujinta: 2024-09-24 11:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika