Dvaro dirbtuvės. Iš odos amatų istorijos. 2018-02-03

Per ilgamečius archeologinius tyrimus Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje rasta įvairių laikotarpių odos dirbinių liekanų. Muziejaus restauratorių pastangomis jie išsaugoti, dalis dirbinių šiuo metu eksponuojama. Dauguma ekspozicijoje esančių odinių dirbinių padaryti, avėti ir dėvėti XIV–XVI amžiuje.
Per edukacinį užsiėmimą susipažinsime su senuoju Vilniaus ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro odininkų amatu, dirbinių įvairove, senosiomis technologijomis, archeologinės odos tyrimais, radinių konservavimu.
Dirbtuvių dalyviai galės pasidaryti šiuolaikinę odinę apyrankę ar raktų pakabutį pagal archeologų rastos XVI a. odinės pynutės raštą. Tai senųjų technologijų pritaikymas mūsų puošimosi madai. 
Pažintį su odos dirbinių paveldu ir technologijomis palengvins natūralios, į istorines panašios medžiagos ir įrankiai: natūrali oda, kaltai. Lankytojai turi būti įgudę dirbti su aštriais įrankiais arba turėti atsakomybės jausmą ir norėti pabandyti jais naudotis.

Užsiėmimas jaunimui ir suaugusiesiems

2018 m. vasario 3 d., 14 val. Registruotis čia

Dalyvių laukiame Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje

Edukacinio užsiėmimo kainos (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 5–7 metų vaikui – 0,30 €
Bilietas mokiniui, studentui, senjorui – 0,80 €
Suaugusiesiems – 2,50 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 3,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 5,50 €
Vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – nemokamai

Informacija teikiama tel. 8 684  12 017

Publikuota: 2018-06-26 10:26 Atnaujinta: 2024-03-21 16:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika