Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Kultūrologų ir literatūros tyrėjų suėjimas „Simonas Daukantas šviežiai: sugrįžtuvės ir sugrąžintuvės“

Kultūrologų ir literatūros tyrėjų suėjimas „Simonas Daukantas šviežiai: sugrįžtuvės ir sugrąžintuvės“

Parodos „Simonas Daukantas. Aš dėl lietuvystės pamatus dedu" renginių ciklas

2019 m. gegužės 2 d. 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų Renginių salė

Kultūrologų ir literatūros tyrinėtojų suėjime susitelkiama į Simono Daukanto tekstų daugiasluoksniškumą tiek idėjų, tiek raiškos požiūriu. S. Daukantas, profesoriaus Giedriaus Subačiaus taikliai pavadintas „žmogumi-universitetu“, domėjosi ne tik istoriografija, filologija, tautosaka, religijos istorija, bet ir pedagogika. Susitikime planuojama gvildenti S. Daukanto sąsajas su Vakarų intelektualine mintimi, aptarti jo tekstų įvairovę, jų kalbą ir rašybą, įvertinti jo nuopelnus.  

Bus kalbamasi apie tai, kas gi yra tie S. Daukanto padėti lietuvystės pamatai, kiek S. Daukanto tekstus pažįsta šiuolaikinė visuomenė, kodėl grįžtama prie kontroversiško jo vertinimo ir jis pavadinamas caro aparačiku

Dėmesio bus skirta jaunosios kartos dialogui su S. Daukanto palikimu. Bus bandoma svarstyti, kaip S. Daukantą pristatyti mokiniams, studentams.

Dalyvauja: prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, prof. dr. Roma Bončkutė, prof. dr. Brigita Speičytė, prof. habil. dr. Giedrius Subačius, prof. dr. Saulius Pivoras, Vida Girininkienė.