Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus rėmėją Saulių Karosą prisimenant

Valdovų rūmų muziejaus rėmėją Saulių Karosą prisimenant

Lietuva patyrė didžiulę netektį: mus paliko žinomas verslininkas, filantropas, Valdovų rūmų muziejaus rėmėjas Saulius KAROSAS (1958–2019).

Savo darbais, išmintimi, neabejingumu gimtosios šalies praeičiai, dabarčiai ir ateičiai Jis pelnė didžiulę pagarbą. Sauliaus Karoso atminimas amžiams liks ne tik jį pažinusių žmonių širdyse.

Jį, kaip vieną reikšmingiausių visos Lietuvos materialiojo ir nematerialiojo paveldo puoselėtojų, minės ateities kartos, prisimindamos jo dovanas – tai ir Valdovų rūmų muziejui dovanotas vertingas XIX a. nežinomo dailininko paveikslas „Mistinės šv. Kotrynos Aleksandrietės sužadėtuvės“ (pagal garsaus italų Renesanso dailininko Koredžo (Correggio) pirmavaizdį), tai ir parama čia surengtam Lietuvos šimtmečiui dedikuotam Senosios muzikos orkestro iš Dresdeno „La Folia Barockorchester“ šventiniam koncertui „Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos: muzikos jungtys tarp Saksonijos, Lenkijos ir Lietuvos“.

Išlydėdami į amžinojo poilsio vietą šį didį Žmogų, tikime, kad tikrąją Jo darbų bei pastangų reikšmę dar labiau išryškins laikas.

Liūdime šią skaudžią valandą ir reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio Mamai Birutei, kitiems šeimos nariams bei artimiesiems, visiems, išgyvenantiems dėl šios netekties. Šviesus atminimas telydi Sauliaus Karoso vardą ir visus prasmingus jo darbus.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Vaidoto Grigo ir Valdovų rūmų muziejaus nuotr.