• Your shopping cart is empty.

SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys

Tai parodos „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“, vykusios Valdovų rūmuose 2022 m. liepos 6 – rugsėjo 18 d., katalogas. Jame pasakojama įtraukianti Lietuvos valstybės pripažinimą liudijančių tarptautinių sutarčių gelbėjimo, saugojimo, o vėliau paieškų istorija, taip pat supažindinama su šiomis sutartimis, kurios, kaip ilgą laiką manyta, buvo dingusios.
Parodos kataloge išsamiai pristatomos 29 tarptautinės sutartys, kurias 1920–1938 m. Lietuvos Respublika buvo sudariusi su 19-a Europos, Tolimųjų Rytų, Šiaurės ir Pietų Amerikos valstybių: politinės, prekybos, taikomosios ir arbitražo, konsulinės, ekstradicijos (nusikaltimais įtariamų ar kaltinamų asmenų perdavimo) ir teisinės pagalbos, administracinės, optacijos (pilietybės įgijimo) ir techninės. Jos liudija apie aktyvų Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje bendruomenėje, plačią tarptautinių ryšių geografiją ir interesų įvairovę. Kataloge galima ne tik susipažinti su sutarčių originalais, žymių Lietuvos ir užsienio valstybių politikų, diplomatų ir valstybių vadovų autografais, bet ir patyrinėti detalius kai kurių sutarčių priedus – žemėlapius, apžiūrėti puošnius įgaliojimų ir sutarčių ratifikacinius dokumentus, atkreipti dėmesį į specialų ir puošnų sutarčių įrišimą, spalvingas gijas ir įmantrius valstybės antspaudus, kuriais buvo patvirtintos sutartys, į lakinius inicialinius sutartis pasirašiusių diplomatų antspaudus. Sutartis papildo ano meto nuotraukos, kuriose įamžintos sutarčių pasirašymo akimirkos, žymūs politikai ir diplomatai. Parodos katalogas skiriamas besidomintiesiems modernios Lietuvos valstybės ir jos tapsmo istorija, tarptautiniais santykiais, diplomatija, politikos mokslais.
 
Katalogo tekstai skelbiami lietuvių ir anglų kalbomis. 
 
ISBN 978-609-8061-76-5
 

Related articles

More articles

The Lithuanian Royal Union of Nobility gift a sculpture of the Grand Duke of Lithuania Gediminas

20231110

To commemorate the occasion of Vilnius’ 700th anniversary, the Lithuanian Royal Union of Nobility gifted to the National Museum – Palace of the Grand Dukes of Lithuania a sculpture created by Prof. Konstantinas Bogdanas of Grand Duke of Lithuania Gediminas. The sculpture, cast in bronze by sculptor Rimantas Keturka, was unveiled on a symbolic site at the museum – the Gediminas’ castle tower, unearthed by archeaologists and now exhibited to visitors.  

More details

Museum’s working hours during the holidays

20231219

Dear visitors, we would like to remind you that the Museum on Christmas Eve and St. Christmas Day (24-26th of december) will be closed. On New Year's Eve, 31st of december, the opening hours of the Museum will be from 10.00 to 16.00.

We wish you a wonderful holiday season surrounded by your closest people! 
 

More details

Published:: 2023-03-07 10:52 Modified: 2024-02-09 10:43
smart foreash ccms6
This site uses cookies. They can identify logged-in users, collect statistics, and help to improve browsing experience for each visitor individually.
Learn more about our Privacy Policy