• Your shopping cart is empty.

Public lecture „G. F. Handel „Resurrection“ and Roman music patrons competition“ (in Lithuanian)

Event date: 2014y.March0314 d.17:30 - 18:30 All events
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Relevant until 2014-03-14
Event type:
Vieša paskaita
Event type nr.:
19

Apie 1700 m. margas Romos kultūros renginių kalendorius atspindėjo daugybę muzikos mecenatų sumanymų. Inicijuodami kūrinių sukūrimą didikai demonstravo tam tikrą muzikinį skonį, taip pat savo ekonominį pajėgumą bei politinį svorį visuomenėje.

Paskaitoje bus kalbama apie tai, kaip 1708 m. Georgas Frydrichas Hendelis (Georg Friedrich Händel (1685–1759) sukūrė Velykų oratoriją „Prisikėlimas“ (La Resurrezione), kurią užsakė markizas Frančeskas Marija Ruspolis (Francesco Maria Ruspoli). Vieno didžiausių iki tol kompozitoriaus parašytų opusų atlikimas anuomet beveik prilygo operai; kūrinio premjerai specialiai buvo įrengta Bonelio (Palazzo Bonelli) rūmų salė ir scena, išspausdinta 1 500 libreto (jo autorius – Karlas Sigismondas Kapečė (Carlo Sigismondo Capece) egzempliorių, orkestrui vadovavo maestro di violino Arkangelas Korelis (Arcangelo Corelli). Balandžio 8 d., Velykų sekmadienį, nuskambėjęs monumentalus kūrinys apie Jėzaus Kristaus prisikėlimą sulaukė popiežiaus Klemenso XI nemalonės. Todėl jau Velykų pirmadienį oratorija buvo atlikta atsižvelgiant į popiežiaus Klemenso XI pastabą.

Apie šias ir kitas oratorijos sukūrimo ir atlikimo peripetijas, taip pat kūrinio muzikinius ypatumus pasakos muzikologė dr. Aleksandra Pister.

Renginys nemokamas. Registracija vyks kovo 7–14 d.

Renginio organizatorius – VšĮ Baroko operos teatras
Renginio partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Published:: 2014-02-25 09:38 Modified: 2014-02-25 09:39
smart foreash ccms6
This site uses cookies. They can identify logged-in users, collect statistics, and help to improve browsing experience for each visitor individually.
Learn more about our Privacy Policy