Ekskursija po parodą „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“

Renginio data: 2024m.Rugsėjo0905 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Registracija prasidės rugpjūčio 29 d. 9.00 val. 
 
Valdovų rūmų muziejuje, bendradarbiaujant su Lenkijos mokslų ir menų akademijos biblioteka Krokuvoje (Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie), pristatoma tarptautinė graviūrų paroda, skirta bemaž reikšmingiausiai ir didžiausiai grafikos kūrinių kolekcijai ne tik Lenkijoje, bet ir Vidurio Rytų Europos regione. Parodoje eksponuojama daugiau nei 200 graviūrų.
 
Per ekskursiją susipažinsime su rinkinio atsiradimu ir sudėtinga jo istorija, apžiūrėsime parodos penkiose teminėse dalyse eksponuojamas graviūras, kurios pasakoja žmonijos ir ją supančio dangiškojo, žemiškojo, gyvūnijos ir augalijos pasaulių istoriją bei pristato dramatiškos pasaulio pabaigos vizijas. Daugelio parodoje pristatomų dailininkų kūriniai – tapybos ir grafikos darbai – yra puošę istorines Lietuvos ir Lenkijos valdovų, pirmiausia Jogailaičių ir Vazų, meno kūrinių kolekcijas, pagal grafikos darbus buvo kuriami kokliai rūmų krosnims ir kiti taikomosios dailės kūriniai.
 
Kadangi senieji XVI–XVIII a. grafikos darbai dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose, nepraleiskite progos pasigrožėti jais kartu su parodos kuratore Gabija Tubelevičiūte.
 
Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)
 
Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei
 

Susiję įrašai

Parodos

Tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, bendradarbiaujant su Lenkijos mokslų ir menų akademijos biblioteka Krokuvoje (Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie), pristatoma tarptautinė graviūrų paroda, skirta bemaž reikšmingiausiai ir didžiausiai grafikos kūrinių kolekcijai ne tik Lenkijoje, bet ir Vidurio Rytų Europos regione. 1935 m. duris atvėrusiame Lenkijos mokslų ir menų akademijos bibliotekos Grafikos kabinete buvo sujungtos dvi neįkainojamos grafikos darbų kolekcijos, sukauptos XVIII–XIX amžiuje. 

Plačiau

Publikuota: 2024-06-23 11:58 Atnaujinta: 2024-06-25 12:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika