Ekskursija su parodos „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“ kuratoriumi

Renginio data: 2023m.Lapkričio1130 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Registracija prasidės lapkričio 22 d. 9:00 val. 
 
Vilniaus pilys nuo pat XIV a. buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis, administracinis, diplomatinis, karinis, ūkinis, kultūrinis ir dvasinis centras. Pilyse ilgainiui buvo sutelktos visos svarbiausios valstybės ir visuomenės gyvenimo struktūros: valdovo rezidencija su iždu ir archyvu, vyskupo katedra su rūmais, Kapitulos namais bei Katedros mokykla, valdovo šeimos mauzoliejus, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas, arsenalai ir t. t.
 
Tačiau istorinės aplinkybės lėmė, kad turtingą istoriją menantis Vilnius negali didžiuotis ankstyvųjų Naujųjų laikų kartografijos ir kitų vizualinių šaltinių paveldo gausa. Daugiausia Vilniaus ir jo dažnai jau prarastų statinių vaizdų buvo sukurta valstybingumo netekties laikais, kai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai imti suvokti ir vertinti kaip svarbus valstybinės tapatybės, istorinės atminties atributas.
 
Tarptautinė paroda „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“ ir ekskursija su jos kuratoriumi suteikia unikalią galimybę pažvelgti į viso Vilniaus pilių ansamblio raidą, pasigrožėti XVIII–XX a. dailininkų darbais ir jų kartotėmis, susipažinti su Vilniaus planais, rūmų rekonstrukciniais piešiniais ir kitais artefaktais.
 
Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)
 
Organizuotas grupes į ekskursiją su muziejaus gidu kviečiame registruotis tel. (8 5) 262 0007
 
Ekskursijos kaina organizuotai grupei – 20,00 Eur + lankytojų bilietai (IV maršrutas)
 
Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei
 

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“

Tarptautinėje istorinės ikonografijos parodoje pristatoma Vilniaus pilių ir vieno svarbiausių jų objektų – Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – kilmė, raida ir atminimas bei atkūrimo vizijos. Parodoje rodoma bemaž 200 vizualinių šaltinių – kartografijos, tapybos, grafikos ir kitų darbų, chronologiškai siekiančių nuo XIV pabaigos iki XX a. antros pusės. Greta autentiškų kūrinių – ir padidintos faksimilės, leidžiančios geriau įžvelgti svarbias detales.

Plačiau

Publikuota: 2023-10-11 17:45 Atnaujinta: 2023-10-27 18:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika