EKSKURSIJA SU PARODOS AUTORIUMI FOTOGRAFU RAIMONDU PAKNIU

Renginio data: 2023m.Rugpjūčio0824 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Registracija prasidės rugpjūčio 17 d. 10:00 val.
 
Parodoje eksponuojamose fotografijose – krikščionių šventovių, daugiausia katalikų bažnyčių ir koplyčių, liekanos, o tiksliau – polichromijos pėdsakai ant šių pastatų sienų. Užfiksuoti pastatai išsimėtę didžiulėje teritorijoje, kuri kadaise priklausė vienai valstybei – Abiejų Tautų Respublikai. Šiandien šios žemės padalytos tarp Ukrainos, Baltarusios, Lenkijos ir Lietuvos, bet jose esantis paveldas mena bendras kultūrines šaknis ir istorinius saitus.
Pasitelkęs fragmentuotą ir išdidintą spalvinį medžio bei mūro pastatų eksterjerų ir interjerų dekorą, fotografas suteikia žiūrovams išnykusios epochos amato meistrystės, skonio ir estetikos pojūtį. Tačiau nufotografuotų pastatų būklė atskleidžia visiškai kitą šių žemių istorijos pusę. Griuvėsiais šventoves pavertė ne tik laikas, bet ir okupacijos, karai, prievarta, skurdas, elementari būtinybė išgyventi, nesirūpinant atmintimi ir jos ženklais, neturint nei jėgų, nei laiko, nei žinių, nei išteklių ieškoti ryšio su praeitimi, puoselėti jos paveldą. Fotografas akivaizdžiai perteikia tai, kas nutinka, kai žmogus, bendruomenė, visuomenė praranda atmintį ir nustoja branginti jos ženklus.
 
Pasivaikščiokime po parodą kartu su jos autoriumi ir pažinkime šį pasitraukiantį pasaulį giliau ir geriau.
 
Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (IV maršrutas)
 
Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei
 
Daugiau apie parodą

Susiję įrašai

Parodos

Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“

Raimondo Paknio fotografijų objektas – krikščionių šventovių, daugiausia katalikų bažnyčių ir koplyčių, liekanos, o tiksliau – polichromijos pėdsakai ant šių pastatų sienų. Polichromijos žymės yra universalus istorinio paveldo požymis, leidžiantis fotografui nepaisyti architektūros funkcinės tipologijos ir pristatyti ištiso regiono (šiuo atveju tai buvusi Abiejų Tautų Respublikos teritorija) bei plataus chronologinio laikotarpio (XVII–XIX a.) meninės kultūros pavyzdžius.

Plačiau

Publikuota: 2023-07-08 11:45 Atnaujinta: 2023-07-21 11:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika