EKSKURSIJA „ŽYGIMANTO AUGUSTO GOBELENAI VILNIUJE“

Renginio data: 2023m.Liepos0706 d.10:00 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Švenčiant Valstybės dieną ir minint Vilniaus 700 metų sukaktį kviečiame pasigrožėti į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus trumpam sugrįžusiais valdovų sukauptais turtais.
 
Maždaug dešimtmetį kauptą Lenkijos ir Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenų kolekciją sudarė apie 160 audinių. Gobelenai anuomet vadinti „šiaurietiškomis kilnojamomis freskomis“, kurios pilyse, rūmuose ir katedrose kūrė didybės ir prabangos įspūdį, šlovino savininkus. Šie audiniai vertinti ne tik kaip meno kūriniai, bet ir kaip valdovo didybės įkūnytojai, pamokančių Biblijos istorijų pasakotojai, gyvūnijos ir augalijos pažinimo žinynai, siužetai, kuriuose slypi daug simbolinių prasmių. Kaina tapybos darbus anuomet lenkę gobelenai sukurti svarbiausiame to meto Europos meninių audinių centre – Ispanijos Nyderlandų sostinėje Briuselyje, o gobelenų piešinius kūrė ir audinius audė žymiausi to meto meistrai.
 
Žygimanto Augusto gobelenų paroda Vilniuje – unikali proga prisiminti Krokuvos ir Vilniaus aukso amžių (Renesanso epochą), pasigrožėti viso pasaulio smalsuolių dėmesį patraukiančiais Vavelio karališkojoje pilyje saugomais vertingos istorinės kolekcijos audiniais. Tad nepraleiskite šios progos!
 
 
 
 
 
 
Su muziejaus lankytojo bilietu (gido paslauga nemokama)
Publikuota: 2023-06-29 12:53 Atnaujinta: 2023-06-29 12:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534