GEDIMINO MIESTO AUŠRA: muziejaus eksponatai pasakoja

Tradiciškai pirmas miesto vardo paminėjimas rašytiniuose dokumentuose laikomas miesto gimtadieniu, o Vilniaus vardo pirmojo paminėjimo autorystė priklauso Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui (1316–1341). Tačiau archeologiniai radiniai Vilniaus pilių teritorijoje gyvenvietės ir miesto istorijos pradžią nukelia į kur kas ankstyvesnius laikus. Apie tai kalbėsimės Valdovų rūmų muziejaus archeologinėje ekspozicijoje, o pasakojimą vainikuos seniausias išlikęs Vilniaus medinis pastatas ir jo unikalūs radiniai.
 
Dėliokime Vilniaus istorijos mozaiką kartu!
 
Organizuotas grupes maloniai kviečiame registruotis į ekskursiją tel. (8 5) 262 0007
 
Ekskursijos kaina
Organizuotai grupei – 20 Eur + lankytojų bilietai (I+III maršrutai)

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei

Daugiau apie parodą

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Publikuota: 2023-04-06 07:48 Atnaujinta: 2023-05-30 07:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534