Paskaita „Valstybingumo ženklų trynimas ir teritorijos užvaldymas: Rusijos karinė tvirtovė Vilniaus pilių teritorijoje XIX a.“

Renginio data: 2023m.Gruodžio1213 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2023-12-13
Skaito Prof. dr. Valdas RAKUTIS (Klaipėdos universitetas)
 
XVIII–XIX amžių sandūroje, carinės Rusijos administracijai skatinant, Vilniaus Žemutinės pilies rūmai buvo nugriauti kaip regimas sunaikintos Lietuvos valstybės simbolis, jos valdovų buvusi rezidencija ir administracinis centras. Paskaitos metu bus analizuojama, kokiomis priemonėmis ir kokiais būdais okupacinė valdžia siekė sunaikinti Lietuvos valstybingumo ženklus ir kokie pokyčiai vyko Vilniaus pilių teritorijoje XIX amžiuje.
 

Renginys nemokamas, maloniai prašome užsiregistruoti, nes dalyvių skaičius ribotas.

Po paskaitos kviečiame apžiūrėti parodą „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“.

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“

Vyko20231012 - 20240114

Tarptautinėje istorinės ikonografijos parodoje pristatoma Vilniaus pilių ir vieno svarbiausių jų objektų – Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – kilmė, raida ir atminimas bei atkūrimo vizijos. Parodoje rodoma bemaž 200 vizualinių šaltinių – kartografijos, tapybos, grafikos ir kitų darbų, chronologiškai siekiančių nuo XIV pabaigos iki XX a. antros pusės. Greta autentiškų kūrinių – ir padidintos faksimilės, leidžiančios geriau įžvelgti svarbias detales.

Plačiau

Publikuota: 2023-10-09 12:22 Atnaujinta: 2023-11-20 12:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika