Paskaita „Mediniai ir mūriniai statiniai XIII–XV a. Vilniaus pilyse“

Renginio data: 2023m.Birželio0617 d.13:00 - 15:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Nors šiais metais Vilnius švenčia 700 gimtadienį, istorinių duomenų, liudijančių apie XIII–XV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinę, išliko nedaug. Pirmasis žinomas Vilniaus planas mums pasakoja tik apie XVI a. miestą. Archeologinių tyrimų duomenys iki šiol yra vienintelis šaltinis, kuris leidžia kalbėti apie Vilniaus pilių raidą, konkrečias XIII–XV a. Vilniaus pilių statinių vietas. Paskaitoje sužinosite apie svarbiausius XIII–XV a. medinius ir mūrinius statinius, buvusius Vilniaus pilyse.
 
Paskaitą skaitys Egidijus Ožalas, Gintautas Striška (Valdovų rūmų muziejus)

Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Vyksta20230125 - 20230625

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Publikuota: 2023-01-20 16:14 Atnaujinta: 2023-03-10 13:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika