Pokalbis-diskusija „Kaip atgyja istorija? Unikaliausių XIII a. radinių iš Vilniaus Žemutinės pilies tyrimai ir išsaugojimo iššūkiai“

Renginio data: 2023m.Birželio0616 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Vilniaus Žemutinės pilies 2014–2015 m. archeologiniai tyrimai padovanojo mums išskirtinių organinių radinių, kuriuos išsaugojo šioje vietovėje aukštai esantys gruntiniai vandenys. Šie XIII a. datuojami mediniai, odiniai dirbiniai padėjo naujai pažvelgti į Vilniaus miesto istoriją ir suteikė žinių apie vis dar paslaptingą Vilniaus gimimo laikotarpį. Pokalbyje-diskusijoje į ypatingus Vilniaus Žemutinės pilies archeologinius radinius bus žvelgiama restauratoriaus žvilgsniu, siekiama atskleisti, kaip restauratorių pastangomis atgyja istorija.
Archeologiniai radiniai išgyvena tris gyvavimo etapus. Pirmasis etapas yra praeityje, kai šie daiktai buvo naudojami pagal savo paskirtį. Antrąjį gyvavimo tarpsnį jie praleido archeologinėje terpėje, o restauratoriai juos prikelia trečiajam etapui – tokius mes juos matome muziejų ekspozicijose ir parodose. 
Renginyje bus apžvelgiama, kaip atrodo archeologiniai dirbiniai, po žeme praleidę daugiau kaip 700 metų ir ant restauratorių darbo stalo patekę tiesiai iš archeologų rankų. Diskusijos dalyviai atskleis, kokios būklės buvo šie radiniai, kokias mįsles užminė, kokius tyrimų metodus teko pasitelkti restauratoriams siekiant jas įminti ir kokių sprendimų prireikė konservuojant, restauruojant ir eksponuojant itin didelių dydžių medinius radinius.

Dalyvauja Jurgita Kalėjienė, Deimantė Baubaitė, Mantvidas Mieliauskas
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 
Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Vyksta20230125 - 20230625

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Publikuota: 2023-01-20 16:10 Atnaujinta: 2023-03-10 13:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika