Valdovų rūmuose svečiavosi muziejaus bičiulis Jo Eminencija kardinolas Rolandas Makrickas

 
Artėjančios Vasario 16-osios ir pirmojo savo, kaip Šventosios Romos Bažnyčios kardinolo, apsilankymo Lietuvoje proga 2025 m. vasario 14 d. Valdovų rūmuose svečiavosi muziejaus bičiulis Jo Eminencija kardinolas Rolandas Makrickas, Romos Švč. Mergelės Marijos Didžiosios Bazilikos arkikunigas koadjutorius.
 
Muziejaus garbingiausių svečių knygoje kardinolas R. Makrickas paliko įkvepiančius žodžius: „Su dėkingumu už nuostabų ir kompetentingą Lietuvos istorijos saugojimą ir sklaidą visam pasauliui.“
 
Jo Eminencija nuo pat pradžių domėjosi Valdovų rūmų teritorijos tyrimais ir atkūrimo procesu, o vėliau tapo dažnu Valdovų rūmų muziejaus svečiu, aplankančiu beveik visas svarbiausias muziejaus parodas, sekančiu ir laiminančiu muziejaus veiklą. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai savo ruožtu aplanko kardinolą R. Makricką Romoje.
 
2025 m. vasario 16-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje vyks šv. Mišios, kuriose dalyvaus net trys lietuviai kardinolai: J. Em. kardinolas Rolandas Makrickas, J. Em. kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir J. Em. kardinolas Sigitas Tamkevičius.
 
2024 m. gruodžio 8 d. R. Makrickas buvo įvesdintas į kardinolų kolegiją. Šis įvykis sukūrė precendento neturintį atvejį, kai Lietuvos istorijoje pirmą kartą galime džiaugtis net trimis kardinolais iš Lietuvos.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2025-02-14 16:34 Atnaujinta: 2025-02-20 11:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika