Atidaryta paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko rinkinio“

 
„Šiuo žingsniu mes siekiame visuomenei parodyti kitą, kiek mažiau matomą, žinomą Lietuvos banko veiklos pusę, tai yra mūsų indėlį į kultūros ir meno puoselėjimą“, – atidarydamas parodą sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.
 
Kartu su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais bei Pinigų muziejumi Lietuvos banko parengta paroda tęsia Valdovų rūmų muziejaus tradiciją, kai lankytojai kviečiami pažinti ne tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istoriją bei paveldą, bet ir vėlesnio Lietuvos kelio link nepriklausomos, suverenios valstybės etapus.
 
Šį kartą atidaryta Lietuvos banko dailės kolekcijos paroda, kurioje – dalis iš mažai pažįstamo, banko kaupiamo meno kūrinių rinkinio. Parodoje „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“ pirmą kartą plačiajai visuomenei atskleidžiama dar tarpukariu pradėta kaupti, beveik 200 dailės kūrinių Lietuvos banko meno kolekcija.
 
1990 m. įsteigus Lietuvos banką jis tik pratęsė tarpukariu veikusio Lietuvos valstybės centrinio banko tradicijas. Anuomet buvo žiūrima į kitus Europos šalių centrinius bankus – kaip jie veikia, reprezentuoja save, todėl ir buvo pradėta kaupti meno kolekcija, skirta svarbiausioms institucijos erdvėms papuošti. Parodoje pristatomi tapybos, skulptūros darbai atspindi tarpukariu pradėto formuoti rinkinio idėją, kuri tęsiama ir šiandien – kūriniai įsigyjami interjerams puošti, estetinei aplinkai sukurti.
 
„Siekiame visuomenei parodyti kitą, mažiau žinomą Lietuvos banko veiklos pusę – mūsų indėlį į kultūros ir meno puoselėjimą. Lietuvos banko sukauptas dailės rinkinys yra mažai žinomas ar juolab matytas“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.
 
Parodoje eksponuojami geriausi tarpukario ir šiuolaikinių Lietuvos dailininkų Petro Rimšos, Antano Žmuidzinavičiaus, Justino Vienožinskio, Augustino Savicko, Jono Švažo, Adomo Galdiko, Juozo Mikėno, Dalios Kasčiūnaitės ir kitų darbai.
 
„Nesiekiama banko paversti muziejumi ar atvira, visuomenei prieinama galerija. Rinkinio kaupimo principai atitinka daugelio Europos šalių centrinių bankų tradiciją: kūriniai įsigyjami interjerams puošti, estetinei aplinkai sukurti“, – tvirtino parodos organizatoriai.
 
Lietuvos bankas ir Lietuvos banko Pinigų muziejus parodą organizuoja kartu su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais. Parodos kuratorius yra menotyrininkas dr. Viktoras Liutkus, parodos architektas – Povilas Vincentas Jankūnas, parodos koordinatorė – Pinigų muziejaus vadovė Asta Ravaitytė-Kučinskienė.
 
Lietuvos bankas ir Valdovų rūmų muziejus visuomenei suteikia galimybę pirmą kartą pamatyti vertingiausią Lietuvos banko dailės rinkinio dalį.
 
Paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“ lankytojų laukia iki gegužės 18 dienos.
 
 Nuotraukų autorė – Deimantė Šuliauskaitė
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2025-02-13 16:58 Atnaujinta: 2025-02-20 11:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika