Lietuvos banko dailės rinkinys – mažai žinomas ar juolab matytas. Valdovų rūmų muziejuje netrukus lankytojai turės unikalią galimybę pamatyti nedidelę dalį iš beveik 200 Lietuvos banko dailės kūrinių. Visuomenei jie bus pristatomi pirmą kartą. Parodos kuratorius – dr. Viktoras Liutkus.
Šiuo metu meno kūriniai eksponuojami, o mes šiek tiek atskleidžiame, kaip atrodys naujoji paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko rinkinio“.
Parodos organizatoriai: Lietuvos bankas, Lietuvos banko Pinigų muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
Susiję įrašai
Pasaulinė poezijos diena. M. K. Sarbievijus
Publikuota20250321
2000 m. UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Vienas žymiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Baroko epochos poetų – Motiejus Kazimieras Sarbievijus.
Plačiau
Sveikiname Valdovų rūmų muziejaus bičiulį, paveldosaugos profesorių dr. Joną Rimantą Glemžą 90 metų sukakties proga
Publikuota20250320
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė nuoširdžiai sveikina bičiulį, rėmėją, žymų Lietuvos paveldo puoselėtoją profesorių dr. Joną Rimantą Glemžą 90 metų jubiliejaus proga ir linki kūrybinės ugnelės bei stiprios sveikatos!
Plačiau
Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose
Publikuota20250314
Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.
Plačiau
Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca
Publikuota20250318
XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.
Plačiau
Publikuota: 2025-02-06 16:29 Atnaujinta: 2025-02-06 17:17