„Nėra tokios problemos, kurios nebūtų galima išspręsti“ – pokalbis su Arnita

Tęsiame pokalbius su muziejaus darbuotojais. Šiandien kalbiname – Arnitą Petrulytę, Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėją. Nuo archeologijos iki fantastikos bei kaip tai susilieja muziejuje – pokalbyje su Arnita. 

Esate profesionali archeologė. Kaip tapote renginių organizatore? Iš pažiūros tai tarpusavyje nesusijusios profesijos?

Taip, esu Vilniaus universiteto archeologijos magistrė, nes mane visada domino kultūrinė žmogaus evoliucija, patiko iš detalių, simbolių bei antropologinių analogų atkurti praeities bendruomenių paveikslą. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad toks labiau analitinis darbas nelabai tinka mano aktyviam būdui. O dabartinė paveldo viešinimo bei populiarinimo veikla organizuojant renginius bei įvairius kultūrinius užsiėmimus puikiai atskleidžia šiuos mano profesinio intereso bei charakterio bruožus. 

Kaip apibūdintumėte save darbe?

Turbūt kaip patirčių kūrybininkę ir CPS (angl. Creative Problem Solving, liet. „kūrybiškas problemų sprendimas“) specialistę. Darbe dažnai tenka ieškoti sprendimų: nuo to, kaip greičiausiai pergabenti ką nors nepatogių gabaritų, bet labai reikalingą per klaidžius ir sunkiai praeinamus Muziejaus labirintus, iki bandymo iš anksto numatyti galimus trikdžius ir „užbėgti jiems už akių“ (neveikianti įranga, kai labiausiai reikia, gamtos reiškiniai, (ne)žmogiški faktoriai ir kt.). (juokiasi)

O kaip elgiatės sudėtingose situacijose?

Pirmiausia garsiai rėkiu ir raunuosi plaukus. Juokauju. Trumpai tariant, ieškau sprendimų. Nėra tokios problemos, kurios nebūtų galima išspręsti. Dažnu atveju tą padeda padaryti paprasta komunikacija. Šiaip – atsakingas darbas, pagalba bei pasitikėjimas kolegomis padeda spręsti visas situacijas.

Žinome, kad Renginių skyrius stengiasi paįvairinti muziejaus veiklą įdomiais projektais. Kokios tos idėjos?

Dirbu šaunioje Renginių skyriaus komandoje. Kartu su kitų skyrių kolegomis kuriame Muziejaus renginius ir festivalius, parodų kultūrinių renginių programas, prisigalvojame įvairių idėjų naujiems projektams ir veikloms. 

Paskutinis toks renginys – Europos muziejų naktį, kuri šiemet vyko gegužės 18 d. Valdovų rūmuose, kvietėme žmones į „Tyliąją diskoteką“ (angl. Silent disco), kurioje susiliejo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų muzika ir naujausi hitai. Visiems buvo smagu ir įdomu.

Esate ir Fantastų bendruomenės narė. Galbūt galėtumėte papasakoti, ką ten veikiate?

Visada mėgau fantastiką, tad natūraliai, per įvairius socialinius tinklus bei renginius įsiliejau į šią bendruomenę. O karantino laikotarpiu, kai visi sėdėjome užsidarę namuose ir (greičiausiai) visiems trūko bendravimo bei naujų įspūdžių, veiklų, prisijungiau prie aktyvesnės bendruomenės dalies. Šiuo metu ruošiamės rudenį vyksiančiam 35-ajam Lietuvos fantastų susibūrimui.

Kolegos Jus apibūdina kaip spalvingą (tiesiogine to žodžio prasme) asmenybę, tačiau paklausus apie pomėgį įvardijate... skanias bandeles. Tai kokia bandelė Jūsų mėgstamiausia?

Taip, turiu daug pomėgių, bet išgirdusi šį klausimą pirmiausia pagalvojau apie skanias bandeles. Gal buvau alkana? (juokiasi) Tačiau tikrai nemelavau – labai mėgstu miltinius produktus ir įvairias bandeles. O kurios geriausios? Perfrazuojant kažkurį anekdotą – geriausia, kai po vieną bandelę kiekvienoje rankoje.

Ačiū už pokalbį.

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Rytas po Seimo rinkimų – tradicinėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose

20241028

Politinės partijos ankstų rytą po 2024 m. spalio 27 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrojo turo dalyvavo spaudos konferencijoje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.

Plačiau

Publikuota: 2024-06-05 10:56 Atnaujinta: 2024-06-05 12:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika