Sveikiname dr. Ramunę Šmigelskytę-Stukienę – 2024 m. Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureatę!

Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdyba 2024 m. Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureate išrinko istorikę, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotoją kultūrai ir mokslui, Lietuvos istorijos instituto mokslininkę, humanitarinių mokslų daktarę, profesorę Ramunę Šmigelskytę-Stukienę. Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto įsteigtas apdovanojimas yra teikiamas už reikšmingiausius paskutiniųjų penkerių metų darbus, susijusius su Lietuvos istorijos ir jos pagalbinių disciplinų – genealogijos, heraldikos, veksilologijos ir kitų – plėtojimu, puoselėjimu, tyrinėjimu, paveldo apsauga, sklaida, inovacine, kūrybine, edukacine ir moksline tiriamąja veikla.  

Mokslininkės pagrindinės mokslinių interesų kryptys: XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės socialinė ir politinė istorija (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis elitas, bajorų konfederacijos); Apšvietos epochos idėjų sklaida Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje; Valstybės institucijų raida Naujaisiais laikais; Lenkijos ir Lietuvos valstybės padalijimai.

Prof. dr. R. Šmigelskytė-Stukienė yra septynių monografijų autorė ir bendraautorė bei keturių šaltinių rinkinių sudarytoja. Šie leidiniai publikuoti lietuvių, lenkų, baltarusių, anglų kalbomis. Mokslininkė taip pat yra mokslinio leidinio, skirto tarpdisciplininiams XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros tyrimams, „Aštuonioliktojo amžiaus studijos“ iniciatorė ir vyriausioji redaktorė.

„Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalis ir premija laureatei bus įteikti IV tarptautinės mokslinės konferencijos „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai 2024“, skirtos didikams Gelgaudams, metu. Mokslinė konferencija  vyks šių metų spalio 26 d. Panemunės pilyje“, - po valdybos posėdžio sakė Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdybos pirmininkas Paulius Vaniuchinas.

Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureatai: Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei, istorikas Julius Kanarskas (2021), Vilniaus dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas (2022), Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius doc. dr. Sigitas Narbutas (2023).

IV tarptautinę mokslinę konferenciją „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai 2024“ organizuoja Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos institutas. Konferencijos partneriai: Panemunės pilis, Vilniaus dailės akademija, Genealogijos akademija, Heraldikos akademija, Veksilologijos akademija.
 
 
Parengta pagal BNS spaudos pranešimą
 
nuotr. Monikos Požerskytės
 
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2024-05-20 12:13 Atnaujinta: 2024-05-20 12:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika