Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

 
2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“.
 
Per pastaruosius dešimtmečius dvarų kultūros paveldo pažinimas išgyveno pakilimą. Muziejai ėmė iš naujo tirti turimus rinkinius, Lietuvoje buvo atlikti išlikusių dvarų tyrimai, daugelį istorinių pastatų spėta ir restauruoti. Veiklai pritaikomi dvarai atvėrė naujas muziejinių vertybių eksponavimo ir jų reprezentavimo galimybes, padėjo visuomenei atrasti daug metų ignoruotą dvarų kultūrinį paveldą.
 
Lietuvos muziejininkai, dvarų ar jų kultūrinio palikimo valdytojai ir tyrėjai mokslinėje konferencijoje buvo pakviesti pristatyti naujausius rinkinių, kultūros istorijos tyrimus.
 
Mokslinės konferencijos programą ir registracijos nuorodą rasite čia.
 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.
 
Registracija vyksta iki balandžio 23 d.
 
Dalyvio mokestį Lietuvos muziejų asociacija prašo pervesti į Lietuvos muziejų asociacijos sąskaitą LT66 7044 0600 0774 2808 AB SEB banke pagal sąskaitą faktūrą, išrašytą po registracijos.
 
Daugiau informacijos apie mokslinės konferencijos programą rasite registracijos nuorodoje.
 
Organizatorius
Lietuvos muziejų asociacija
 
Partneriai:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,
Neringos muziejai,
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
 
Organizacinis komitetas:
dr. Jolanta Skurdauskienė (pirmininkė),
dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė,
dr. Povilas Blaževičius,
dr. Aistė Lazauskienė,
dr. Lina Motuzienė,
dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2024-04-22 17:13 Atnaujinta: 2024-04-23 11:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika