Vilniaus knygų mugėje – susitikimai su skaitytojais, muziejaus nuolaidos ir dovanos

Ketvirtadienį, vasario 22 d. 17.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.3 Valdovų rūmų muziejus kviečia į knygos „Nerūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ pristatymą.
 
Skaitytojams bus pristatytas tarptautinės parodos, skirtos vaikystės fenomenui, katalogas, kuriame pateikiamas išsamus pasakojimas apie vaikų gyvenimą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje nuo XIV a. iki XIX a. pradžios. Knygos pristatyme dalyvausiantys jos sudarytojai ir recenzentai aptars leidinyje atskleistas kūdikio laukimo, gimimo, sveikatos ir tais laikais dažnos ankstyvos mirties temas. Taip pat diskutuos apie vaikų lavinimo, auklėjimo ir pramogų kaitą Viduramžiais ir Naujaisiais laikais, pristatys valdovų vaikų kasdienybės atspindžius ikonografijoje ir rašytiniuose šaltiniuose.
 
Dalyvauja Rita Lelekauskaitė-Karlienė, dr. Jolita Sarcevičienė, prof. Vaida Kamuntavičienė
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 
 
Penktadienį, vasario 23 d. 13.00 val. LITEXPO Konferencijų salėje 1.1 (Amfiteatre) vyks Vilniaus 700-mečiui skirtų Valdovų rūmų muziejus leidinių pristatymas.
 
Naujausi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros paveldo artefaktų tyrimai apibendrinti 2023 m. Valdovų rūmų muziejaus išleistuose parodų kataloguose, skirtuose paminėti Vilniaus 700-mečio jubiliejų.
 
Renginyje bus pristatomi leidiniai, atskleidžiantys tiek ankstyvąjį Vilniaus istorijos laikotarpį (parodos „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ katalogas), tiek Vilniaus suklestėjimo metą Renesanso epochoje (parodos „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ katalogas), tiek kultūrinius Lietuvos ir Europos ryšius (parodos „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“ katalogas).
 
Dalyvauja dr. Vydas Dolinskas, Marijus Uzorka, dr. Andžėjus Betliejus (Lenkija), prof. dr. Rimvydas Petrauskas
Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė
 
 
Valdovų rūmų muziejaus stende (Stendo nr. 5.C04) bus galima įsigyti naujausių leidinių su nuolaidomis. Vilniaus knygų mugės dienomis nuolaidos galios ir perkant Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje.
 
Laukiame Jūsų! 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-21 15:02 Atnaujinta: 2024-02-21 16:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika