Dėl didelio susidomėjusiųjų skaičiaus negalėdami sutalpinti visų norinčiųjų į paskaitą „Žygimanto Augusto gobelenų sugrįžimas į Vilnių“, kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją, kuri vyks birželio 8 d. 18 val. mūsų
Facebook kanale.
Tik paskaitos dieną kviečiame įsigyti naujausius gobelenams skirtus leidinius leidėjo kainomis. Juos rasite
ČIA.
Susiję įrašai
Neįminta mįslė Valdovų rūmuose
Publikuota20230919
Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.
Plačiau
Kultūros istorikė Toma apie kasdienius „kietus riešutėlius“
Publikuota20230925
#pažinkmus – dr. Toma Zarankaitė-Margienė, vyresnioji kultūros istorikė. Pokalbis apie įspūdingiausius muziejaus eksponatus bei kultūros istorikų kasdienius „kietus riešutėlius“.
Plačiau
Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!
Publikuota20230922
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką.
Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje.
Plačiau
Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys
Publikuota20230929
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.
Plačiau
Publikuota: 2023-06-07 17:28 Atnaujinta: 2023-06-07 18:01