Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui – auksinis Lietuvos verslo bendruomenės apdovanojimas

 
Žymiausiam Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė aukščiausio lygio apdovanojimą – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos garbės ženklą – auksinę (I laipsnio) „Darbo žvaigždę“. P. Kiznis, kuris yra ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės viceprezidentas, apdovanotas už nuopelnus gerinant verslo sąlygas, bendradarbiavimą, didelį indėlį į verslumo skatinimą, aktyvų dalyvavimą rūmų veikloje.
 
„Simboliška, kad dr. Pranas Kiznis – įkvepiantis verslo lyderis, kurį drąsiai galime vadinti verslo bendruomenės žvaigžde, apdovanojamas aukščiausio lygio garbės ženklu – auksine „Darbo žvaigžde“. Augęs tremtyje, vėliau grįžęs į gimtąją šalį, baigęs technikos mokslus, jis, Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, įkūrė lietuviško kapitalo įmonę UAB „Lietpak“, polimerinių plėvelių gamybos bendrovę, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Didžiulė pagarba ir už tai, kad tiek įmonė, tiek pats P. Kiznis yra dosnūs mecenatai, aktyviai remiantys bendruomeninius, socialinės veiklos, bažnyčios ir ypač kultūrinius bei pilietiškumo projektus“, – sako Sigitas Leonavičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.
 
Pati didžiausia P. Kiznio dovana kultūrai – 2021 m. Valdovų rūmų muziejui neatlygintinai perduota saugoti ir eksponuoti ypač vertinga 23 paveikslų galerija, kurią sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų tapybos darbai. Ją lankytojai gali išvysti antro maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje. Tai – vienas gražiausių mecenatystės Lietuvoje pavyzdžių.
 
Už paramą gimtinei P. Kiznis išrinktas Pasvalio garbės piliečiu, už paramą Panevėžio vyskupijai gauta popiežiaus padėka. 2015 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo P. Kiznį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
 
Parengta pagal strateginės komunikacijos agentūros „Proto vėtra“ pranešimą. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

20230929

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-02 11:38 Atnaujinta: 2023-06-02 12:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534