Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė dėkoja lankytojams už smalsumą ir meilę Lietuvos paveldui

 
Dėkojame visiems lankytojams nemokamo lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Muziejaus ekspozicijos ir išskirtinės laikinos parodos sulaukė beveik 20-ies tūkstančių apsilankymų! Ačiū Jums už kantrybę, jei teko lukterėti eilėje.
 
Ši diena mums, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, ir išsiskyrimo diena – atsisveikinome su Europos tapybos šedevrų paroda, atvežta iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Kas nespėjote, šį nuostabų tapybos rinkinį dabar galėsite išvysti tik Varšuvos karališkojoje pilyje, nes, kol Ukraina kariauja su Rusijos agresoriais už savo laisvę, Lvivo muziejininkai savo brangiausius tapybos darbus patikėjo Lietuvos ir Lenkijos muziejams.
 
Valdovų rūmų muziejuje nuo vasario veikusioje parodoje tapyba buvo ne tik eksponuojama, – menotyrininkai, pasitelkdami žymiausius Europos specialistus, padėjo ukrainiečiams papildyti rinkinio aprašus, patikslino kai kurių paveikslų autorystę. 
 
Iki liepos 16 d. Valdovų rūmų muziejuje dar galite pasigėrėti vertingiausia išlikusia Lenkijos ir Lietuvos istorine relikvija – Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenais. Kaip teigia parodoje apsilankę Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, tokią parodą, kaip ši, turi aplankyti kiekvienas lietuvis, – prieš pusę tūkstančio metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sukaupta audinių kolekcija liudija, kokia stipri, aukštos kultūros europinė valstybė jau tada buvo Lietuva. 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 20:00 Atnaujinta: 2023-05-31 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika