Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė dėkoja lankytojams už smalsumą ir meilę Lietuvos paveldui

 
Dėkojame visiems lankytojams nemokamo lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Muziejaus ekspozicijos ir išskirtinės laikinos parodos sulaukė beveik 20-ies tūkstančių apsilankymų! Ačiū Jums už kantrybę, jei teko lukterėti eilėje.
 
Ši diena mums, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, ir išsiskyrimo diena – atsisveikinome su Europos tapybos šedevrų paroda, atvežta iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Kas nespėjote, šį nuostabų tapybos rinkinį dabar galėsite išvysti tik Varšuvos karališkojoje pilyje, nes, kol Ukraina kariauja su Rusijos agresoriais už savo laisvę, Lvivo muziejininkai savo brangiausius tapybos darbus patikėjo Lietuvos ir Lenkijos muziejams.
 
Valdovų rūmų muziejuje nuo vasario veikusioje parodoje tapyba buvo ne tik eksponuojama, – menotyrininkai, pasitelkdami žymiausius Europos specialistus, padėjo ukrainiečiams papildyti rinkinio aprašus, patikslino kai kurių paveikslų autorystę. 
 
Iki liepos 16 d. Valdovų rūmų muziejuje dar galite pasigėrėti vertingiausia išlikusia Lenkijos ir Lietuvos istorine relikvija – Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenais. Kaip teigia parodoje apsilankę Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, tokią parodą, kaip ši, turi aplankyti kiekvienas lietuvis, – prieš pusę tūkstančio metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sukaupta audinių kolekcija liudija, kokia stipri, aukštos kultūros europinė valstybė jau tada buvo Lietuva. 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

20230929

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.

Plačiau

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 20:00 Atnaujinta: 2023-05-31 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534