Netekome muziejaus bičiulės, muzikologės, žurnalistės Zitos Kelmickaitės

 
Netekome Valdovų rūmų muziejaus bičiulės, muzikologės, televizijos ir radijo laidų rengėjos, sukūrusios ne vieną laidą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, naujausius mokslininkų tyrimus ir Valdovų rūmų muziejuje saugomą unikalų paveldą, – Zitos Kelmickaitės.
 
Velionė buvo ne tik ugninga istorinių amatų, etninės muzikos ir tradicijų puoselėtoja. Ji nuo pat pradžių rėmė Valdovų rūmų atkūrimo idėją, sukūrė ne vieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidą, kuriose visuomenei atskleisdavo argumentus, kodėl Lietuvai reikia atkurto valstybingumo simbolio – Valdovų rūmų. Pastaraisiais metais, kai jau abejojančių Valdovų rūmų muziejaus reikšme Lietuvai, jos valstybingumui, europiniams ryšiams nebeliko, Zita Kelmickaitė užsukdavo į muziejų susipažinti su naujausiais tyrimais, čia rengiamomis parodomis, dalyvaudavo daugybėje renginių ar tiesiog užeidavo šiaip pasikalbėti, pasikonsultuoti, pajuokauti. Ilgėsimės šių neužmirštamų susitikimų.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai liūdi netekusi artimos bičiulės, bendramintės, kuri kaip niekas kitas sugebėdavo atskleisti pamatinius Lietuvos tapatybės slėpinius, kalbindama ir kaimo močiutę, ir tradicijas puoselėjantį amatininką, ir mokslininką.
 
Dėl Zitos Kelmickaitės mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, gausiems bičiuliams. Sunkiomis valandomis paguoda bei dvasios stiprybė telydi Velionės artimuosius.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

20230929

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.

Plačiau

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 11:47 Atnaujinta: 2023-05-31 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534