Žygimanto Augusto gobelenų parodos lankymo ribojimai gegužės 30 ir birželio 2 dienomis

Gegužės 30 d. Valdovų rūmų muziejuje bus ribojamas parodos „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ lankymas. Dėl reprezentacinio valstybės renginio bus uždaryta viena iš šešių parodos salių, kurioje eksponuojami figūriniai, Biblijos temomis sukurti gobelenai. Iš anksto atsiprašome lankytojų. II maršruto bilietas gegužės 30 d. kainuos mažiau – 7 Eur.
 
Birželio 2 d. į muziejų planuojančius atvykti lankytojus įspėjame, kad tądien dėl reprezentacinio valstybės renginio, iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies atvežtų Žygimanto Augusto gobelenų paroda bus uždaryta, bet veiks Atkurtų istorinių interjerų ekspozicija, kurioje galima susipažinti su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, pamatyti Valdovų rūmų muziejaus gobelenus, o pakilus į apžvalgos bokštą – pasigėrėti Vilniaus panorama. II maršruto bilietas birželio 2 d. kainuos tik 6 Eur.
 
Atsiprašome už nepatogumus ir laukiame Jūsų muziejuje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

20230929

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkė dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą atkūrė operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-23 13:56 Atnaujinta: 2023-05-23 13:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534