Dr. V. Dolinskas: „Grąžiname tai, ką buvome praradę“

Nuotraukų galerija 1

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Valdovų rūmuose surengtose iškilmėse Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas pasveikino visus Lietuvos žmones ir paskelbė rūmų atidarymą.

„Šiandien į šią istorinę vietą sugrįžta Lietuvos praeitis, istorija ir, reikia tikėti, jog jokie priešai jos iš čia nebeišstums, – sveikinimo kalboje pažymėjo muziejaus direktorius. – Mes grąžiname tai, ką buvome praradę: šie Valdovų rūmai vėl tampa Lietuvos valstybės, mūsų tautos tapatybės, mūsų pilietinio-kultūrinio gyvenimo centru.“

Pasak dr. V. Dolinsko, Valdovų rūmai – ne tik lietuvių valstybingumo simbolis, bet ir įrodymas, jog maža tauta gali daryti didelius darbus. „Turime didžiuotis tuo, ką sukūrėme. Anot profesorės Viktorijos Daujotytės, parodėme galią, sugebėjimą susitarti“, – sakė jis.

Paskelbęs Valdovų rūmų atidarymą, muziejaus direktorius pakvietė visus atverti šių rūmų duris. Per atidarymo iškilmes šį kvietimą vainikavo visiems renginio dalyviams įteikti simboliniai rūmų raktai.

„Valdovų rūmai visada bus kupini gyvybės, veiksmo, muzikos, pažinimo džiaugsmo. Ilgus šimtmečius priklausę tik Lietuvos valdovams ir didikams, nuo šiol jie priklauso Lietuvos ir viso pasaulio lietuviams. Jie visada bus Jums atviri“, – pabrėžė dr. V. Dolinskas.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-07 11:05 Atnaujinta: 2013-07-08 14:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika