Rugsėjo 1-oji Valdovų rūmuose: muziejus pradėjo Mokslo ir žinių dienos šventės tradiciją

Nuotraukų galerija 1

Mokytojai ir mokiniai mokslo metus pasitiko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose: išvydo atkuriamą valdovų rezidenciją, susipažino su Edukacijos ir lankytojų centro parengta edukacijos programa ateinantiems metams. Muziejininkai svečius supažindino su muziejaus veikla, būsimomis ekspozicijomis.

Rugsėjo 1-osios rytą Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas „Žėručio“ pradinei mokyklai (Vilnius) įteikė vėliavą, kuri virš Valdovų rūmų plevėsavo nuo 2010 m. liepos iki 2011 m. vasario mėnesio.

Muziejaus edukacininkė Vida Kaunienė sako: „Žėručio“ mokykla mūsų dėmesio nusipelnė todėl, kad visi mokyklos moksleiviai lankėsi parodoje, skirtoje Žalgirio mūšio sukakčiai, daugelis moksleivių pasidarė vėliavėles su istorine heraldika – su Gediminaičių stulpais ir Vyčiu. Todėl simboliška, kad istorinę vėliavą įteikiame tiems, kam įdomi Lietuvos istorija.“

Šventės nuotaiką fiksavo fotografas Vytautas Abramauskas. 

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2011-09-04 Atnaujinta: 2011-09-06 17:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika