Pirmasis orkestro „Camerata Palatina Vilnensis“ koncertas skamba rėmėjams

2011 m. liepos 4 d.17 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks inauguracinis orkestro „Camerata Palatina Vilnensis“ koncertas, dovanojamas Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjams ir skiriamas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti.

Nuo XVI a. vidurio istoriniai šaltiniai pateikia duomenų apie muzikų kapelos gyvavimą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose. Įvairaus dydžio kapelos, kuriose įvairiais instrumentais grojo skirtingų tautybių atlikėjai, veikė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Žygimanto Augusto, Stepono Batoro, Zigmanto Vazos dvare. Muzikinis gyvenimas ypač suklestėjo Vladislovo Vazos valdymo metais (1632–1648). Savo dvare šis valdovas subūrė profesionalių atlikėjų trupę, kurią sudarė kelios dešimtys žymių muzikų, keliolika dainininkų.

Muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje tradicijas Valdovų rūmuose sieks atgaivinti orkestras „Camerata Palatina Vilnensis – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų orkestras“ (meno vadovas ir dirigentas – Vilhelmas Čepinskis).

2004 metų pabaigoje smuikininko V. Čepinskio iniciatyva suburtas trylikos styginių instrumentų ansamblis, kuriame groja jauni, talentingi Lietuvos muzikai, pastaruosius septynerius metus publikai buvo žinomas kaip orkestras „Camerata Klaipėda“. Surengęs per 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, išleidęs kompaktinių plokštelių, bendradarbiavęs su daugeliu žymiausių scenos meistrų, orkestras verčia naują savo kūrybinio kelio puslapį ir pirmą kartą prisistato Lietuvos publikai nauju pavadinimu „CAMERATA PALATINA VILNENSIS – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų orkestras“.

Prieš koncertą įvyks VR atkūrimo rėmėjų paskelbimo ir pagerbimo ceremonija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2011-07-01 Atnaujinta: 2011-07-16 19:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika