Valdovų rūmų muziejus dalyvavo tarptautinėje Baltijos šalių restauratorių trienalėje

Nuotraukų galerija 1

2011 m. gegužės 10–12 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vyko 9-oji tarptautinė Baltijos šalių restauratorių trienalė „Konservavimas kaip mokslo ir meno sintezė: kryptys ir pasiekimai“. Konferencijoje dalyvavo restauravimo srities specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Indijos, Italijos, Rusijos ir kitų šalių. Buvo perskaityta daugiau kaip 20 mokslinių pranešimų įvairiomis kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo temomis. Dar daugiau informacijos apie kultūros vertybių tyrimus, konservavimą ir restauravimą buvo pristatyta daugiau kaip 60 stendinių pranešimų.

Kas treji metai vykstančiame renginyje aktyviai dalyvavo Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro darbuotojai. Konferencijoje pranešimus skaitė dr. Rūtilė Pukienė – „Potential of Dendrochronological Dating of Wooden Artefacts“ („Medinių dirbinių dendrochronologinio datavimo galimybės“) ir Deimantė Baubaitė – „Identification of Wood Species of Waterlogged Archaeological Artefacts and its Role in Choosing the Conservation Method“ („Medienos rūšies nustatymas ir jo vaidmuo pasirenkant šlapių medienos dirbinių konservavimo metodą“).

Valdovų rūmų muziejus kolegoms prisistatė ir dviem stendiniais pranešimais: D. Baubaitė - „Restoration of a 17th century tub from archaeological excavations in the territory of the Vilnius Lower Castle“ („XVII a. kubilo, rasto per archeologinius kasinėjimus Žemutinės pilies teritorijoje, restauravimas“), Aldona Skučienė ir Paulius Bugys - „Steam Cleaning of chain mail discovered in the territory of Vilnius Lower Castle“ („Grandininių šarvų, rastų Žemutinės pilies teritorijoje, valymas garais“).

Gausi konferencijos dalyvių grupė apsilankė specialiai Baltijos šalių restauratorių trienalei parengtoje parodoje „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. Čia specialistai buvo supažindinti su Valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro atliekamais archeologinių radinių konservavimo ir restauravimo darbais, taikomais radinių tyrimų metodais. Paroda sulaukė palankaus kitų šalių kolegų restauratorių įvertinimo. Tačiau ji nėra skirta tik siauram profesionalų ratui. Tuo gali įsitikinti kiekvienas joje apsilankęs žmogus. Ekspozicija veiks iki šių metų rudens.

 

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2011-05-16 Atnaujinta: 2011-07-26 16:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika