SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys

Autorius:
Vilma Akmenytė-Ruzgienė, Džiuginta Kasiulaitienė, Živilė Mikailienė
Išleidimo metai:
2023
Kodas:
9786098061765
Kaina:
40
Vertimo aprašas:
RETURNED. THE LOST INTERNATIONAL TREATIES OF THE REPUBLIC OF LITHUANIA, 1918–1940
Tiražas išparduotas

Tai parodos „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“, vykusios Valdovų rūmuose 2022 m. liepos 6 – rugsėjo 18 d., katalogas. Jame pasakojama įtraukianti Lietuvos valstybės pripažinimą liudijančių tarptautinių sutarčių gelbėjimo, saugojimo, o vėliau paieškų istorija, taip pat supažindinama su šiomis sutartimis, kurios, kaip ilgą laiką manyta, buvo dingusios.
Parodos kataloge išsamiai pristatomos 29 tarptautinės sutartys, kurias 1920–1938 m. Lietuvos Respublika buvo sudariusi su 19-a Europos, Tolimųjų Rytų, Šiaurės ir Pietų Amerikos valstybių: politinės, prekybos, taikomosios ir arbitražo, konsulinės, ekstradicijos (nusikaltimais įtariamų ar kaltinamų asmenų perdavimo) ir teisinės pagalbos, administracinės, optacijos (pilietybės įgijimo) ir techninės. Jos liudija apie aktyvų Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje bendruomenėje, plačią tarptautinių ryšių geografiją ir interesų įvairovę. Kataloge galima ne tik susipažinti su sutarčių originalais, žymių Lietuvos ir užsienio valstybių politikų, diplomatų ir valstybių vadovų autografais, bet ir patyrinėti detalius kai kurių sutarčių priedus – žemėlapius, apžiūrėti puošnius įgaliojimų ir sutarčių ratifikacinius dokumentus, atkreipti dėmesį į specialų ir puošnų sutarčių įrišimą, spalvingas gijas ir įmantrius valstybės antspaudus, kuriais buvo patvirtintos sutartys, į lakinius inicialinius sutartis pasirašiusių diplomatų antspaudus. Sutartis papildo ano meto nuotraukos, kuriose įamžintos sutarčių pasirašymo akimirkos, žymūs politikai ir diplomatai. Parodos katalogas skiriamas besidomintiesiems modernios Lietuvos valstybės ir jos tapsmo istorija, tarptautiniais santykiais, diplomatija, politikos mokslais.
 
Katalogo tekstai skelbiami lietuvių ir anglų kalbomis. 
 
Publikuota: 2023-03-07 10:52 Atnaujinta: 2023-05-17 10:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika