Ioannes Breutelt nos fecit

Autorius:
Gražina Marija Martinaitienė
Išleidimo metai:
2014
Kaina:
4.00
Tipas:
Studijos

ĮSIGYTI LEIDINĮ

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijos, XX tomas

Monografijoje nagrinėjami du dešimtmečius Vilniuje dirbusio žymiausio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sunkiųjų pabūklų (patrankų) ir ypatingų muzikos instrumentų (varpų) liejiko Jono Breitelio (Ioannes Breutelt) gyvenimas ir kūryba. Leidinyje apžvelgiami išlikę arba rašytiniuose šaltiniuose užfiksuoti jo kūriniai. Tai pirmas tokio pobūdžio ir apimties tyrimas, skirtas liejybai.

Perfrazuojant įrašą liejiko autorinėje signatūroje, leidinys pavadintas „Ioannes Breutelt nos fecit“ („Mus sukūrė Jonas Breitelis“). Taip pagal senovinį paprotį „patys kūriniai“ neretai įvardydavo savo kūrėją.

Itin vertinga knygos dalis – publikuojami iš lotynų ir lenkų kalbų išversti su monografijos turiniu susiję archyvinių dokumentų fragmentai ir jų originalų faksimilės. Santrauka skelbiama anglų, vokiečių ir lenkų kalbomis.

Redaktorė Ilona Čiužauskaitė

Vertėjai iš lenkų kalbos Gražina Marija Martinaitienė, Liudas Jovaiša

Vertėjai iš lotynų kalbos Liudas Jovaiša, Stasė Paškonytė

Vertėja į anglų kalbą Albina Strunga

Vertėja į lenkų kalbą Beata Piasecka

Vertėja į vokiečių kalbą Irma Daugvilaitė 

Leidybos koordinatorė Laima Kunickytė

Iliustracijas parinko Marijus Uzorka

Fotografai Vytautas Abramauskas, Antanas Eičas, Jonas Gramba, Aloyzas Petrašiūnas, Sigitas Platūkis, Gintarė Skujutė, Vacys Troskovas

Knygos dailininkė Laima Zulonė

Išleido Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Už paramą leidžiant knygą leidėjai nuoširdžiai dėkoja Rotary International Apygardos 1462 Lietuvoje Rotary klubams, Lietuvos valstybės istorijos archyvui, Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui, Kultūros paveldo centro archyvui, Keramikos studijai „Interios“, Lenkijos kariuomenės muziejui, Varšuvos nacionaliniam muziejui, Vavelio karališkajai piliai – Valstybiniams meno rinkiniams, Baltosios bažnyčios kultūros skatinimo fondui

Vilnius, 2014
158, [2] p., iliustruota
Spausdino UAB „Standartų spaustuvė“

Tiražas 600 egz. ISBN 978-609-8061-30-7


ĮSIGYTI LEIDINĮ

Publikuota: 2014-12-31 13:24 Atnaujinta: 2024-01-04 11:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika