Atkurti istoriniai interjerai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia susipažinsime su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, o pakilę į apžvalgos bokštą pamatysime kvapą gniaužiančių sostinės vaizdų.

Atkurtų istorinių interjerų maršrute, dvejose menėse lankytojai išvys ir mecenato dr. Prano Kiznio Valdovų rūmų muziejui perduotą tapybos darbų kolekciją, kuri reprezentuoja XV–XVII a. Vakarų Europos dailę. Rinkinys suformuotas remiantis istoriniais šaltiniais, kokie meno kūriniai puošė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų kolekciją, kokias tapybos mokyklas jie reprezentavo. 

Dr. P. Kiznio galerija plačiau praveria duris į senuosius Vakarų Europos meno klodus, leidžia pajusti europietiškos kultūros dvasią, kuri skleidėsi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose, taip pat turtina mūsų nacionalinius meno rinkinius.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus parodų centras

IV MARŠRUTAS
Modernus muziejaus nacionalinių ir tarptautinių Parodų centras – tai viena iš nedaugelio parodinių erdvių Lietuvoje, kuri atitinka visus saugumo, mikroklimato ir kitus reikalavimus, keliamus aukščiausio lygio parodoms. Šiose erdvėse bus nuolat eksponuojamos reikšmingos nacionalinės ir tarptautinės parodos.

Plačiau

Ginkluotė, kasdienybė, muzika

III MARŠRUTAS
Šį maršrutą sudaro trys ekspozicijos ir Renginių salė. Čia susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosime apie rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Greta pasimėgausime muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis, jos kartais atgaivinamos maršruto pabaigoje esančioje Renginių salėje.

Plačiau

Istorija, archeologija, architektūra

I MARŠRUTAS
Šioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt.

Plačiau

Atviros ekspozicijos

Muziejuje galite aplankyti ne tik vidaus ekspozicijas ir 4 maršrutus, bet ir apžiūrėti atviras ekspozicijas – Mažąjį bei Didįjį kiemus, Renesansinį sodą, bareljefus, skirtus Bonai Sforcai ir Titui Livijui Buratiniui, paminklą, sukurtą 1323 m. Gedimino laiškams atminti. Jie dar išsamiau supažindina su Valdovų rūmų istorija, čia gyvenusiomis ir kūrusiomis asmenybėmis.
 

Plačiau

Publikuota: 2022-04-16 08:40 Atnaujinta: 2023-10-31 15:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika