Istorija, archeologija, architektūra

Šioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt.

3D virtuali Vilniaus pilių teritorijos raida (3,00 € + I maršruto lankytojo bilietas)*

Virtualus pasakojimas nukelia į praeitį ir galima pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tai leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą. Aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje atkuriami gynybinių statinių bei pilių vaizdai, susieti su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais. 

* Galite įsigyti muziejaus kasose
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus parodų centras

IV MARŠRUTAS
Modernus muziejaus nacionalinių ir tarptautinių Parodų centras – tai viena iš nedaugelio parodinių erdvių Lietuvoje, kuri atitinka visus saugumo, mikroklimato ir kitus reikalavimus, keliamus aukščiausio lygio parodoms. Šiose erdvėse bus nuolat eksponuojamos reikšmingos nacionalinės ir tarptautinės parodos.

Plačiau

Atkurti istoriniai interjerai

II MARŠRUTAS
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia susipažinsime su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, o pakilę į apžvalgos bokštą pamatysime kvapą gniaužiančių sostinės vaizdų.

Plačiau

Ginkluotė, kasdienybė, muzika

III MARŠRUTAS
Šį maršrutą sudaro trys ekspozicijos ir Renginių salė. Čia susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosime apie rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Greta pasimėgausime muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis, jos kartais atgaivinamos maršruto pabaigoje esančioje Renginių salėje.

Plačiau

Atviros ekspozicijos

Muziejuje galite aplankyti ne tik vidaus ekspozicijas ir 4 maršrutus, bet ir apžiūrėti atviras ekspozicijas – Mažąjį bei Didįjį kiemus, Renesansinį sodą, bareljefus, skirtus Bonai Sforcai ir Titui Livijui Buratiniui, paminklą, sukurtą 1323 m. Gedimino laiškams atminti. Jie dar išsamiau supažindina su Valdovų rūmų istorija, čia gyvenusiomis ir kūrusiomis asmenybėmis.
 

Plačiau

Publikuota: 2022-04-16 09:37 Atnaujinta: 2024-01-25 12:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika