Už nuopelnus Lietuvai: miniatiūrinė prosenelių darbų atmintis

2024 m. vasario 14 d. – gegužės 26 d.
 
Edukacinis užsiėmimas 9–12 klasių mokiniams ir mokytojams
 
Ordinai ir medaliai – ne vien miniatiūriniai daugiau ar mažiau vertingo metalo kūriniai. Jų tikroji vertė – apdovanotų žmonių darbų ir gyvenimo įamžinimas, istorinės atminties saugojimas. Visais laikais visose valstybėse buvo steigiami įvairių tipų apdovanojimai, kuriais siekta arba skatinti iniciatyvą, arba pagerbti už atliktus darbus. XX a. pradžioje besikuriančios Lietuvos Respublikos piliečiai apgynė Lietuvos nepriklausomybę, kūrė valstybės pamatus, tad šiuo laikotarpiu daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių lietuvių buvo pagerbti ordinais ir medaliais. Tarp jų buvo ne vieno iš mūsų seneliai ir proseneliai. Edukaciniame užsiėmime išsiaiškinsime pirmųjų nepriklausomos Lietuvos Respublikos apdovanojimų kūrimo aplinkybes, kalbėsimės, kodėl konkretus ordinas buvo pavadintas būtent taip, susipažinsime su pirmųjų ordinų kavalierių biografijomis. O galbūt pavyks parodoje rasti tokį apdovanojimą, koks saugomas ir jūsų šeimos archyve.
 
Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 

Susiję įrašai

Parodos

Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija

Parodoje eksponuojami Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo simboliai – valstybiniai apdovanojimai: ordinai, medaliai, ordinų Grandinės. Šia paroda siekiama ne tik pristatyti istoriškai ir estetiškai vertingus apdovanojimus – joje apimamas platesnis istorinis kontekstas ir pasitelkiant valstybinę simboliką audžiamos gijos su dabartimi.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-28 17:05 Atnaujinta: 2024-02-28 17:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika