Heraldikos pradžiamokslis

2023 m. lapkričio 30 – 2024 m. balandžio 28 d.
 
Edukacinis užsiėmimas 5–8 klasių mokiniams ir mokytojams
 
Kas yra herbai? Kur ir kodėl jie buvo naudojami? Kokie asmenys juos turėdavo? Per edukacinį užsiėmimą sužinosime herbų atsiradimo istoriją, išsiaiškinsime jų sudarymo taisykles, ką reiškia heraldikoje naudojamos spalvos, ką simbolizavo herbuose matomos figūros. Užsiėmimo pradžioje apžiūrėsime seniausių koklių parodą ir joje ieškosime herbams komponuoti tinkamų figūrų, toliau pažintį su herbais tęsime Valdovų rūmų ekspozicijose apžiūrėdami gobelenus, taures, menių interjerus. Įgytas žinias pritaikysime edukacinėse dirbtuvėse – jose kursime savo ar atkartosime matytą herbą. Sukurtus herbus galėsime pristatyti grupės draugams ir paaiškinti panaudotų spalvų bei simbolių reikšmes.
 
Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 

Susiję įrašai

Parodos

Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių

Gotika – pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde. Įdomu, kad iki Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos tyrimų apie Gotikos epochos interjerus Lietuvoje žinota labai mažai, o pradėjus archeologinius kasinėjimus aptikta daugybė Gotikai būdingų radinių – ornamentuotų grindų bei sienų apdailos plytelių, profilinių plytų, kitų architektūrinių detalių, puodyninių ir plokštinių koklių, dažyto tinko fragmentų bei kitų dirbinių. Jie atskleidė daug platesnį Gotikos epochos Lietuvoje paveikslą. Parodoje pristatomi vieni iš įdomiausių gausios Gotikos epochą reprezentuojančios kolekcijos radinių – gotikiniai plokštiniai kokliai. XV a. viduriu datuojamą koklių kolekciją sudaro apie 650 koklių ir jų fragmentų, puoštų mažiausiai 60-ia skirtingų siužetų. 

Plačiau

Publikuota: 2024-01-05 11:59 Atnaujinta: 2024-01-05 12:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika