Vilniaus veidas senuosiuose žemėlapiuose

Edukacinis užsiėmimas 5–8 klasių mokiniams ir mokytojams
 
Žemėlapis – vienas pagrindinių orientavimosi aplinkoje įrankių, kuriuo naudojamės beveik kasdien, ir dažnai jį turime savo telefone. Žemėlapių gamyba bei naudojimas ypač sparčiai plėtojosi XV–XVIII a., kai smalsumo, pažinimo ir nuotykių troškimų vedami žmonės ėmė leistis į vis tolimesnes keliones po naujus, dar nematytus bei neatrastus kraštus. Šio laikotarpio Vilniaus miesto žemėlapiai taip pat ne išimtis. Per edukacinį užsiėmimą susipažinsime su pirmaisiais Vilniaus žemėlapiais bei planais, įvertinsime jų tikslumą ir kaitą, šiuose darbuose bandysime atpažinti iki dabar išlikusius pastatus, gatves ar kitus išskirtinius miesto objektus. Atlikdami praktinę užduotį, pasitelksime spalvas ir pabaigsime neužbaigtą XVI a. Vilniaus miesto planą bei jo legendoje pažymėsime svarbiausius ir iki šių dienų atpažįstamus objektus.
 
Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 3–7 metų vaikui – 1,00 €
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“

Tarptautinėje istorinės ikonografijos parodoje pristatoma Vilniaus pilių ir vieno svarbiausių jų objektų – Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – kilmė, raida ir atminimas bei atkūrimo vizijos. Parodoje rodoma bemaž 200 vizualinių šaltinių – kartografijos, tapybos, grafikos ir kitų darbų, chronologiškai siekiančių nuo XIV pabaigos iki XX a. antros pusės. Greta autentiškų kūrinių – ir padidintos faksimilės, leidžiančios geriau įžvelgti svarbias detales.

Plačiau

Publikuota: 2023-10-11 12:03 Atnaujinta: 2024-03-20 16:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika