Gediminaičiai: giminės medis ir giminystės ryšiai

Edukacinis užsiėmimas 5, 8, 11 klasių mokiniams ir mokytojams
 
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) palikuonys XIV a. pabaigoje įsitvirtino Lenkijos soste, kitame šimtmetyje į jų įtakos zoną pateko čekų ir vengrų valstybės. Iki XVI a. antros pusės Gediminaičių dinastija buvo viena įtakingiausių Europoje. Dinastija giminiavosi su žymiausiomis Europos valdančiosiomis šeimomis – ne viena iš šio meto Europos valdančiųjų šeimų savo genealoginiame medyje ras giminystės sąsają su Gedimino vaikaitėmis ar provaikaitėmis. Per edukacinį užsiėmimą susipažinsime su Gediminaičių genealogija, išsiaiškinsime Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų seką ir giminystės ryšius. Užsiėmimo pabaigoje grįšime prie dinastijos pradininko Gedimino ir apsilankysime vieno paveikslo parodoje – apžiūrėsime daugiau nei prieš 130 metų nutapytą paveikslą „Gedimino laidotuvės“ ir prisiminsime valdovo mirtį gaubusias paslaptis.
 
Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 3–7 metų vaikui – 1,00 €
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 
 

Susiję įrašai

Parodos

Kazimiero Alchimavičiaus paveikslo „Gedimino laidotuvės“ paroda

Parodoje pristatomas Kazimiero Alchimavičiaus paveikslas „Gedimino laidotuvės“ simboliškai užbaigia Vilniaus 700 metų jubiliejaus programą. Pirmą kartą Vilniaus miestą 1323 m. paminėjo būtent Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas. Po Vilniaus miesto istorijai skirto ciklo, Gedimino laikų piliai priminti sukurto virtualaus 3D pasakojimo Valdovų rūmų muziejus kviečia pagerbti valdovą, kurio asmenybė jaudina kūrėjus iki šių dienų.

Plačiau

Publikuota: 2023-10-10 11:13 Atnaujinta: 2023-10-19 11:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika