DIENA SENAJAME ŠVENTARAGIO SLĖNYJE

Skelbiamas edukacinis užsiėmimas parodoje šeimoms su vaikais savaitgaliais
 
Patekėjusi saulė sveikina Neries upės slėnyje įsikūrusį Vilnių, naktis sklaidosi, prasideda nauja diena. Miestas šurmuliuoja nuo pat ankstaus ryto. Tolyje žvengiantis žirgas atneša žinią apie pergalę dar viename mūšyje. Kiek arčiau papėdėje prie aukuro besirenkantys žmonės ruošiasi dėkoti dievams už gausų šių metų derlių, jie vis dar lūkuriuoja krivio, kuris netikėtai pametė apeigų lazdą. Siauroje, rąstais grįstoje gatvelėje savo darbu džiaugiasi naują aulinukų porą pabaigęs batsiuvys, o kitoje kelio pusėje saulės spindulius gaudo blyksintis auksakalio žiedas. Prie nedidelio medinio svirno pluša keli vyrai – pastatėlis pilnas ne tik maisto produktų, bet ir darbui ūkyje reikalingų daiktų. Miestą pritildo tik besibaigianti diena ir nakties danguje suspindusios žvaigždės.Tai tik keli epizodai iš XIII a. Vilniaus gyventojų kasdienybės. Parodoje apžiūrėsime šią kasdienybę liudijančius radinius ir pagaminsime seniausio Vilniaus pastato – medinio svirno – modelį. Tai leis dar geriau įsivaizduoti šio pagrindinio parodos eksponato reikšmę minėto laikotarpio Vilniaus gyventojui.
 
Informaciją apie užsiėmimą tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinis užsiėmimas vedamas ne didesnei nei 20 asmenų grupei
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 3–7 metų vaikui – 1,00 €
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Publikuota: 2023-02-02 10:31 Atnaujinta: 2023-03-09 12:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika