VILNIOS SLĖNIO PASLAPTYS

Edukacinis užsiėmimas parodoje 1–5, 7–8 klasių mokiniams ir mokytojams
 
Taip jau istorikų susitarta, kad miestas švenčia savo gimtadienį nuo tos dienos, kai pirmą kartą paminimas kokiame nors dokumente. O, kaip visiems žinoma, Lietuvos sostinės Vilniaus vardas pirmą kartą paminėtas 1323 m. sausio 25 d. valdovo Gedimino laiške Liubekui, Zundui, Brėmenui, Magdeburgui, Kelnui ir kitiems miestams iki pat Romos. Tačiau Vilniaus istorija prasidėjo daug anksčiau, nei valdovas miestą pavadino savu. Šventaragio slėnis ir jo apylinkės nebuvo plynas laukas ar neįžengiama giria – čia, kur Vilnia įteka į Nerį, jau daugybę šimtmečių gyveno žmonės. Karta po kartos, šimtmetis po šimtmečio „Vilniaus iki Vilniaus“ žmonės statė namus, augino vaikus, dirbo žemę, prekiavo, šventė šventes, džiaugėsi ir liūdėjo. Ne viską žinome apie jų gyvenimą, bet kai kurie archeologų rasti daiktai mums atskleidžia daug paslapčių, o kartu ir užmena mįslių. Apie šias paslaptis ir mįsles pasikalbėsime per edukacinį užsiėmimą. Ir ne tik kalbėsimės – kartu kursime savo įsivaizduojamas „Vilniaus iki Vilniaus“ gyventojų istorijas.
 
Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt
 
Edukacinis užsiėmimas vedamas ne didesnei nei 25 asmenų grupei
 
Edukacinio užsiėmimo kaina (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 3–7 metų vaikui – 1,00 €
Bilietas mokiniui –3,00 €
Bilietas suaugusiajam – 5,00 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 7,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 12,00 €
 
 

Susiję įrašai

Parodos

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Publikuota: 2023-02-02 10:20 Atnaujinta: 2023-03-10 13:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika