Maisto istorija: nuo Dioniso iki Rugučio, nuo Venecijos iki Vilniaus

2020 m. vasario 22 d. 13.00 val.

Užgavėnių proga kviečiame šeimas su mokyklinio amžiaus vaikais į edukacinį užsiėmimą apie maisto istoriją! Per užsiėmimą muziejaus ekspozicijoje ieškosime archeologinių kasinėjimų metu aptiktų įrankių bei indų, sužinosime, kaip atrodė tiek akmens amžiaus klajoklio, tiek ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo stalas, kada ir iš kur atsirado Užgavėnių tradicijos, paprotys persirengti, papasakosime, kokiomis pramogomis karnavalo svečius mėgo lepinti Medičiai Florencijoje bei Jogailaičiai Vilniuje. Smalsuoliams atsakysime į klausimą, kodėl per Užgavėnes kepame blynus ir atskleisime, kokį persišką skanumyną karnavalo svečiams patiekė Radvilos.

Ar žinojote, kad per Užgavėnių puotas mūsų valdovai ir didikai smagindavosi vaizduodami ,,pasaulį atvirkščiai“ ir, persirengę karnavaliniais rūbais, pavirsdavo paprastais kaimiečiais bei miestiečiais? Užsiėmimo pabaigoje turėsime galimybę išbandyti šią seną karnavalų tradiciją ir pasipuošti istorinėmis kario, valdovo ar didikės aprangos detalėmis.

Dalyvių laukiame Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje.

Registruotis į užsiėmimą čia.

Edukacinių užsiėmimų kainos (kitų mokesčių nėra)

Mokiniams, studentams, senjorams – 1,00 Eur
5–7 metų vaikams – 0,50 Eur 
Suaugusiesiems – 3,00 Eur 

Šeimos bilietai 
Mažos šeimos (1 suaugusysis + 1–3 vaikai) – 3,50 Eur 
Didelės šeimos (2 suaugusieji + 1–3 vaikai) – 6,50 Eur 

Vaikams iki 5 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – NEMOKAMAI

Daugiau informacijos tel. (8 5)261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt.

Publikuota: 2020-02-08 13:20 Atnaujinta: 2024-03-21 14:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika