Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

Kviečiame 7–12 klasių muzikos ir meno mokyklų, konservatorijų mokinius ir aukštųjų muzikos mokyklų studentus registruotis ir dalyvauti 2019 m. gruodžio mėnesį Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyksiančiame Edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje, Baroko muzikos meistriškumo kursuose su dr. Rūta Vosyliūte (vokalas), Alina Rotaru (klavesinas, vargonai), Ieva Baublyte (išilginės fleitos).

Kursų trukmė – 3 dienos (pageidautina dalyvauti visas dienas), pagal individualius tvarkaraščius.

2019 m. gruodžio 5–6 d. Meistriškumo kursai

Meistriškumo kursai vokalistams su dr. Rūta Vosyliūte

Kursų metu rekomenduojama atlikti du kūrinius: vieną laisvai pasirinktą (barokinė arija iš komiškosios arba rimtosios operos, kompozitoriai: G. B. Pergolesi, G. F. Händel, A. Scarlatti, G. Ph. Telemann ir kt.) ir antrą kūrinį pagal meistriškumo kursų mokytojos rekomendacijas (siunčiamas el. paštu).

Vokalistai atvyksta su savo koncertmeisteriu (fortepijonas).

Dalyvių skaičius – 8 mokiniai.

Registruotis čia

Meistriškumo kursai instrumentininkams su Alina Rotaru ir Ieva Baublyte

Kviečiame registruotis solistus ir ansamblius (stygininkus, pūtikus, klavesinininkus, vargonininkus, taip pat pianistus, norinčius gilinti žinias klavesino ar vargonų srityje). Kūriniai kursų dalyviams bus siunčiami el. paštu.

Dalyviai atvyksta su savo koncertmeisteriu (fortepijonas, klavesinas, kilnojamieji vargonai).

Dalyvių skaičius ribotas.

Registruotis čia

 

2019 m. gruodžio 7 d. vyks Baroko muzikos meistriškumo kursų dalyvių ir mokytojų Edukacinis koncertas „Baroko operos personažai“

Edukacinio Šv. Cecilijos festivalio nuostatai čia

Registracija – 2019 m. rugsėjo 2–30 d.  Atrinktus kursų dalyvius informuosime dalyvio anketoje nurodytu el. paštu iki 2019 m. spalio 1 d.

Informacija – festivalio koordinatorė Beatričė Urmilevičienė (b.urmileviciene@valdovurumai.lt arba mob. + 370 604 98 843)

Dalyvavimas – kursai nemokami (mokytojams išduodami kvalifikacijos pažymėjimai). Dalyviai kelione ir nakvyne rūpinasi savarankiškai.

Kvietimas (pdf)

MEISTRIŠKUMO KURSŲ MOKYTOJAI

Dr. Rūta Vosyliūtė (vokalas) – barokinės muzikos dainininkė, pedagogė, meno daktarė (LMTA 2018), tirianti italų baroko vokalinę muziką. Aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose ir senosios muzikos festivaliuose Lietuvoje ir svetur. Yra bendradarbiavusi su žymiais senosios muzikos atlikėjais: Claudio Cavina, Sigiswaldu Kuijkenu, Paolo Faldi, Marco Mencoboni, Wolfgangu Katschneriu ir kt. Rūtos kūrybinės veiklos tikslas – Baroko muzikos sklaida Lietuvoje. 2014 m. grįžusi į Lietuvą po barokinio dainavimo magistro studijų Italijoje, surengė labai retai girdimos ir visai negirdėtos italų baroko muzikos rečitalius, meistriškumo kursus. Kartu su Ieva Baublyte ir Vilimu Norkūnu subūrė senosios muzikos ansamblį „Chiaroscuro“, su kuriuo koncertuoja Lietuvos miestuose.

Alina Rotaru (klavesinas, vargonai, Vokietija) studijavo fortepijoną ir chorinį dirigavimą Bukarešto muzikos konservatorijoje (Rumunija). 1999 m. persikėlė gyventi į Vokietiją, studijavo klavesiną su Siegbertu Rampe ir Wolfgangu Kostujaku Duisburge, su Carstenu Lohffu ir Detlefu Bratschke – Brėmene, be to, su Bobu van Asperenu – Amsterdame (Nyderlandai). A. Rotaru koncertuoja bei veda meistriškumo kursus Europoje ir už jos ribų, dėsto Brėmeno menų universitete (Vokietija). Jos solo CD įrašai su J. P. Sweelincko ir J. J. Frobergerio kūriniais klavesinui sulaukė puikių įvertinimų. Tai padėjo A. Rotaru įsitvirtinti tarp ryškiausių šių dienų jaunosios kartos klavesinininkų. Nuo 2016 m. Alina muzikuoja kartu su Dariumi Stabinsku – jie įkūrė ansamblį „Morgaine“.

Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa) – Bazelio muzikos akademijos Senosios muzikos institute Schola Cantorum Basiliensis (Šveicarija) baigė išilginės fleitos specialybę (prof. K. Boppo klasė), mokėsi skambinti gotikine arfa (su prof. H. Rosenzweigu ir M. Fujimura), įgijo senosios muzikos diplomą. Stažavosi išilginės fleitos meistriškumo kursuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Lietuvoje su prof. Pedro Memelsdorfu, Pierre’u Hamonu, Rodrigo Calveyra, Mutsuyuki Motomura. Taip pat dalyvavo improvizacijos kursuose su Jeanu Tubery Korsikos saloje (Prancūzija). Koncertuoja Lietuvoje ir svetur su Šv. Genezijaus trupe, ansambliais „Canto Fiorito“, „Chiaroscuro“ ir kt., dalyvauja įvairiuose projektuose, veda senosios muzikos kursus jaunimui, dėsto išilginę fleitą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

Projektą finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA 

Projekto partneriai

Kaimų bendruomenė „Viltija“ 

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla 

Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras

Publikuota: 2019-08-30 14:36 Atnaujinta: 2024-03-21 15:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika