Atviri atminties namai

Atviri atminties namai: muziejinė edukacija suaugusiųjų holistiniam ugdymui(si) sprendžiant benamystės problemas

Atminties institucijų ir socialinio darbo specialistų seminaras

2018 m. lapkričio 20 d.

Valdovų rūmų muziejaus Biblioteka

Organizatorius: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Partneriai: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Vilniaus miesto nakvynės namai, Alytaus nakvynės namai

Seminaras yra projekto „Atviri atminties namai“ dalis. Projekto tikslai:

  • muziejuje kurti ir vykdyti holistinio ugdymo(si) principus atitinkančias edukacines veiklas nakvynės namų gyventojams, taip didinant jų galimybes integruotis į visuomenę;
  • gerinti atminties institucijų darbuotojų gebėjimus ugdyti kultūra ir kurti socialinę gerovę.


Programa

09.30–10.00 Dalyvių registracija

10.00–10.05 Sveikinimo žodis

10.05–10.25 Atviri atminties namai. Projekto organizatoriai apie projektą.

10.25–10.40 Partneriai apie projektą. Angelė Suchovienė, socialinio darbo organizatorė, Vilniaus miesto nakvynės namai

10.40–12.10 Būsto politikos klausimai tarptautinėje erdvėje, benamių asmenų patirtys ir atminties institucijų vaidmuo. Agnė Kurpytė-Nishnianidze, edukologijos magistrė.

12.10–12.30 Užkandžių pertrauka

12.30–14.00 Bendravimo su benamiais asmenimis ypatumai. Doc. dr. Donata Petružytė, Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra, Vilniaus universitetas

14.00–14.15 Kavos pertrauka

14.15–15.30 Edukacijos Atviri atminties namai pristatymas muziejaus ekspozicijose. Aptarimas, diskusijos.

Doc. dr. Donata Petružytė prašo ketinančius dalyvauti seminare užpildyti anoniminę anketą seminaro tema. Užsiregistravusiesiems bus išsiųsta apklausos nuoroda.

Tikimės, kad seminaru susidomės kolegos muziejininkai ir bibliotekininkai – lankytojams labai atvirų atminties institucijų specialistai. Renginys nemokamas, bus teikiami dalyvavimą mokymuose patvirtinantys pažymėjimai.

Į seminarą registruotis čia

Paskaitų turinys

Edukologijos magistrė Agnė Kurpytė-Nishnianidze paskaitoje kalbės apie Europos Sąjungos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų patirtį, sprendžiant būsto politikos klausimus. Lektorė pristatys empirinio tyrimo rezultatus, leidžiančius pažinti benamystę iš ją patiriančiųjų pusės. Taip pat bus kalbama apie atminties institucijų vaidmenį, siekiant spręsti benamystės problemą.

Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros doc. dr. Donata Petružytė pirmoje paskaitos dalyje aptars benamystės priežastis, tapimo benamiu procesą, bus kalbama, kaip transformuojasi benamių asmenų tapatumas. Paskaitoje bus nagrinėjamos benamystės ir kalėjimų subkultūros, benamystės ir atliekų rinkėjų subkultūros sąsajos. Bus svarstoma, kokių įžvalgų apie benamystę pateikia šios sąsajos, kaip benamystė susijusi su psichologinės traumos patirtimi ir kokios traumų psichologijos įžvalgos svarbios, siekiant geriau suprasti benamius asmenis. Lektorė pristatys, kaip benamystė susijusi su priklausomybėmis, kokie priklausomybių psichologijos aspektai yra aktualūs benamystės kontekste ir į kokius bendravimo su priklausomais asmenimis principus svarbu atsižvelgti, kuriant pagalbos santykius su benamiais.

Antroje paskaitos dalyje bus aptariami skiriamieji pagalbos santykių bruožai, nagrinėjama, ką pagalbos profesijų etikos kodeksai byloja apie ribas pagalbos santykiuose. Taip pat bus analizuojama, kokie dėsningumai būdingi žmogaus elgesio pokyčiams ir kaip šiais dėsningumais pasinaudoti, siekiant padėti žmonėms keistis.

Daugiau informacijos apie projektą tel. 8 648 12 017 ir el. paštu edukacija@valdovurumai.lt

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

 

Publikuota: 2018-11-04 16:06 Atnaujinta: 2024-03-21 17:07
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika