Menų dūzgės 2017. Kviečiame mokytojus į muzikos edukaciją

Mokytojus kviečiame susipažinti su muzikos edukacija ir dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Improvizuojame operą: „Elenos pagrobimas“

1636 m. rugsėjo 4 d., anksčiau nei Paryžiuje ar Londone, Vilniuje pastatyta pirmoji italų barokinė opera „Elenos pagrobimas“. Šis italų menininkų šedevras buvo svarbus kultūrinis įvykis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijoje.

Edukacinio užsiėmimo tikslas – sudominti vaikus senosios muzikos žanru, ugdyti meniškumą, kūrybiškumą.

Per edukacinį užsiėmimą galėsite susipažinti su barokinės operos žanru ir antikiniu Virdžilijaus Pučitelio (Virgilio Puccitelli) „Elenos pagrobimo“ libretu, personažais bei simboliais. Taip pat sužinosite, kokią muziką mėgo pirmosios operos pastatymo Vilniaus Valdovų rūmuose iniciatorius Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Vladislovas Vaza. Be to, galėsite išgirsti apie garsiąją Vazų dinastijos valdovų kapelą ir tapti orkestro muzikantais, susipažinti su muzikiniais instrumentais, klausytis muzikinių kūrinių ir patys muzikuoti. Turėsite galimybę įsijausti ne tik į operos artistų, scenos kūrėjų, bet ir į paties valdovo Vladislovo Vazos bei jo žmonos Cecilijos Renatos Habsburgaitės vaidmenis.

Edukacinio užsiėmimo pabaigoje, pasiskirstę vaidmenimis, sukursime improvizuotą pirmosios operos Lietuvoje „Elenos pagrobimas“ premjerą.

2017 m. balandžio 11 d., antradienį, 13 val.

Kviečiami dalyvauti: ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, muzikos mokytojai, istorijos mokytojai 

Registruotis čia

„Menų dūzges“ rengia Ugdymo plėtotės centras  

Publikuota: 2017-04-10 17:09 Atnaujinta: 2024-03-21 16:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika